خبرگزاری کار ایران

| 13:41   
کد خبر : ۱۳۹۸۰۵۲
کارشناس ترک:

رویکرد اروپا در قبال ترکیه مبتنی بر استانداردهای دوگانه است

یک استاد دانشگاه ترکیه تاکید کرد که اتحادیه اروپا در برخورد با آنکارا از استانداردهای دوگانه تبعیت می‌کند.

رویکرد اروپا در قبال ترکیه مبتنی بر استانداردهای دوگانه است

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «برهان کوراوغلو»، استاد روابط بین‌الملل در دانشگاه مرمره ترکیه گفت که این کشور همچنان مایل پیوستن به اتحادیه اروپاست و مشکلات بین دو طرف بر سر این موضوع همچنان ادامه دارد.

وی تاکید کرد: «رفتار طرف اروپایی در قبال ترکیه در بسیاری از پرونده‌ها از جمله موضوع قبرس و حمایت اتحادیه از یونان با استانداردهای دو گانه همراه است حال آنکه این اتحادیه عضویت بسیاری از کشورها را بدون وضع شروط اقتصادی تعیین‌شده برای ترکیه پذیرفته است.»

اوغلو افزود: «آنها در بحران اوکراین نیز رفتار مشابهی با ترکیه داشته و از موضع این کشور در قبال درگیری انتقاد کرده و آنکارا را برای اتخاذ مواضع سخت علیه مسکو تحت فشار قرار داده است. همچنین از گروه‌هایی که ترکیه آنها را تروریستی قلمداد می‌کند، نیز حمایت می‌کنند».  

وی ادامه داد: «همه این موارد تاییدی بر اظهارات رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه درباره تهدید انصراف احتمالی ترکیه از پروژه پیوستن به اتحادیه اروپاست، تهدیدی که ممکن است روزی محقق شود». 

این کارشناس ترک تاکید کرد که موضوع حقوق بشری که اتحادیه اروپا از آن استفاده می‌کند، بهترین گواه بر استانداردهای دوگانه آن است.

وی افزود: «آن‌ها می‌گویند که ترکیه خبرنگاران را حبس می‌کند، این در حالی است که ترکیه آنها را به دلیل خبرنگار بودن حبس نکرده است بلکه دلیل آن پرونده‌های جنایی و فعالیت‌های تروریستی آنهاست». 

وی افزود: «اتحادیه ارو‌پا به بهانه آزادی بیان عاملان هتک حرمت قرآن را محکوم نمی‌کند و این نشان‌دهنده تناقضی بزرگ است».  

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز