خبرگزاری کار ایران

| 17:32   
کد خبر : ۱۳۹۴۱۲۹

کیم جونگ اون برای دیدار با پوتین به روسیه سفر می‌کند

مقام‌های آمریکا و کشورهای متحد آنها اعلام کردند که رهبر کره‌شمالی تصمیم دارد در ماه جاری به روسیه سفر کند تا با رئیس‌جمهوری روسیه دیدار کند.

کیم جونگ اون برای دیدار با پوتین به روسیه سفر می‌کند

به گزارش ایلنا به نقل از نیویورک‌تایمز، مقام‌های آمریکا و کشورهای متحد آنها اعلام کردند که «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی تصمیم دارد در ماه جاری به روسیه سفر کند تا با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه دیدار کند.

رایزنی درباره امکان تأمین تسلیحات بیشتر برای روسیه به منظور جنگ در اوکراین و سایر همکاری های نظامی محور اصلی این دیدار است. 

به گفته مقام‌ها، کیم احتمالا از پیونگ‌یانگ با قطار زرهی، به «ولادی‌وستوک» در سواحل اقیانوس آرام روسیه سفر کرده و در آنجا با پوتین دیدار خواهد کرد. احتمال سفر کیم به کیم نیز وجود دارد اگرچه این امر قطعی نیست.

بر اساس این گزارش، پوتین از کیم می‌خواهد که با ارسال گلوله‌های توپخانه و موشک‌های ضدتانک به روسیه موافقت کند و کیم نیز مایل است که روسیه فناوری پیشرفته ماهواره‌ها و زیردریایی‌های هسته‌ای را در اختیار کره‌شمالی قرار دهد.

 رهبر کره‌شمالی همچنین به دنبال کمک غذایی برای کشور فقیر خود است.

کیم و پوتین برای شرکت در مجمع اقتصادی شرق، که قرار است از ۱۰ تا ۱۳ سپتامبر برگزار شود، در محوطه دانشگاه فدرال خاور دور در ولادی‌وستوک حضور خواهند داشت.

رهبر کره‌شمالی همچنین قصد دارد از اسکله ۳۳؛ جایی که کشتی‌های نیروی دریایی ناوگان روسیه در اقیانوس آرام پهلو می‌گیرند، بازدید کند.

کره‌شمالی در تاریخ نهم سپتامبر سالگرد تاسیس خود را جشن می‌گیرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز