خبرگزاری کار ایران

| 05:38   
کد خبر : ۱۳۸۹۶۱۱
نامزد جمهوری‌خواه:

ترامپ با نقض قانون صلاحیت ریاست جمهوری را ندارد

نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد که رئیس‌جمهور پیشین این کشور به دلیل نقض قانون صلاحیت ریاست جمهوری را ندارد.

ترامپ با نقض قانون صلاحیت ریاست جمهوری را ندارد

به گزارش ایلنا به نقل از هیل، «آسا هاچینسون»، نامزد جمهوری‌خواه ریاست جمهوری آمریکا گفت که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور پیشین این کشور با حمله به ساختمان کنگره، چهاردهمین متمم قانون اساسی را نقض کرده است و این امر عدم صلاحیت او برای ریاست جمهوری را تایید می‌کند.‌

هاچینسون با استناد به استدلال برخی از کارشناسان حقوقی مبنی بر اینکه ترامپ ممکن است صلاحیت رئیس جمهور شدن را نداشته باشد، گفت: «من حتی مطمئن نیستم که او صلاحیت داشته باشد رئیس‌جمهور بعدی ایالات متحده باشد. بنابراین شما نمی‌توانید از ما بخواهید از کسی که حتی ممکن است واجد شرایط قانون اساسی نباشد، حمایت کنیم. من به اصلاحیه چهاردهم اشاره می‌کنم. تعدادی از حقوقدانان گفته‌اند که او به دلیل اقداماتش در ۶ ژانویه صلاحیت ندارد».

وی درباره اینکه چگونه این استدلال قانونی عملی شود می‌شود، گفت: «باید دادگاه بیانیه‌ای در این زمینه صادر کند. بنابراین باید یک شکایت جداگانه تنظیم و ثابت شود که رئیس‌جمهور پیشین در یک تخلف دشت داشته است. بر این اساس او در رقابت‌های ریاست جمهوری رد صلاحیت خواهد شد».

هاچینسون گفت: «این یک راه است. راه دیگر این است که یک ایالت به تنهایی این تصمیم را بگیرد. در نتیجه این کار به عهده کسی قرار می‌گیرد که با آن مخالف است. در هر صورت، دادگاه به یک نتیجه مشخص می‌رسد». 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز