خبرگزاری کار ایران

| 17:03   
کد خبر : ۱۳۸۵۵۱۳

اظهارات بی‌اساس وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درباره ایران

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در یادداشتی برای روزنامه وال استریت ژورنال نوشت که ایالات متحده باید به عربستان سعودی برای دفاع در برابر ‌ایران به عنوان بخشی از توافق عادی‌سازی با اسرائیل، تضمین بدهد.

اظهارات بی‌اساس وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درباره ایران

به گزارش ایلنا به نقل از جروزالم‌پست، «الی کوهن»، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در یادداشتی برای روزنامه وال استریت ژورنال مدعی شد که ایالات متحده باید به عربستان سعودی برای دفاع در برابر ‌ایران به عنوان بخشی از توافق عادی‌سازی با اسرائیل، تضمین بدهد.

وزیر ‌خارجه اسرائیل طی اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد که تهدید هسته‌ای ایران نسبت به سایر کشورهای منطقه با تهدید هسته‌ای کره شمالی برای کره جنوبی و فراتر از آن قابل مقایسه است. 

وی در ادمه یاوه‌گویی‌های خود ادعا کرد: «‌کره جنوبی، با وجود اینکه زیر سایه یک همسایه مجهز به سلاح هسته‌ای زندگی می‌کند و ابزاری برای توسعه سلاح‌های هسته‌ای خود دارد، از توسعه سلاح‌های هسته‌ای خودداری کرده است.‌ تعهد دفاعی ایالات متحده به عنوان عامل بازدارنده کره جنوبی در برابر تهاجم شمالی عمل می‌کند. یک تعهد دفاعی مشابه آمریکا می‌تواند به کشورهای خاورمیانه، در درجه اول عربستان سعودی و کشورهای حاشیه خلیج فارس اطمینان دهد.»

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز