خبرگزاری کار ایران

| 06:59   
کد خبر : ۱۳۶۶۵۶۴
شورای همکاری خلیج‌فارس:

ایران به سقف تعیین‌شده برای غنی‌سازی اورانیوم پایبند باشد

شورای همکاری خلیج‌فارس امروز -یکشنبه- بر اهمیت تعهد ایران به عدم تجاوز از سطح غنی‌سازی اورانیوم برای مقاصد صلح‌آمیز، همراه با لزوم پایبندی تهران به همکاری کامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأکید کرد.

ایران به سقف تعیین‌شده برای غنی‌سازی اورانیوم پایبند باشد

به گزارش ایلنا، شورای همکاری خلیج‌فارس امروز -یکشنبه- بر اهمیت تعهد ایران به عدم تجاوز از سطح غنی‌سازی اورانیوم برای مقاصد صلح‌آمیز، همراه با لزوم پایبندی تهران به همکاری کامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأکید کرد.

شورای همکاری خلیج‌فارس ضمن تأکید بر اهمیت مشارکت خود در مذاکرات مربوط به برنامه هسته‌ای ایران و ضرورت مطرح‌شدن تمامی مسائل امنیتی در مذاکرات مذکور، لزوم مقابله با هرگونه تهدید علیه کشتیرانی و تأسیسات نفتی را خاطرنشان کرد.

وزرای خارجه اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس یکصد و پنجاه و ششمین نشست خود را یکشنبه در مقر دبیرخانه این شورا به ریاست «بدر بن حمد بن حمود البوسعیدی» وزیر امور خارجه سلطنت عمان و رئیس این نشست برگزار کردند.

بر اساس این بیانیه، شورای وزیران، تصمیمات شورای عالی را در چهل و سومین اجلاس خود در خصوص روابط با جمهوری اسلامی ایران و مبانی اساسی تقویت روابط با آن از طریق پایبندی کامل به اصول حسن همجواری، احترام متقابل، پذیرش هنجارها، قوانین و منشورهای بین‌المللی، مورد تاکید قرار داد.

در این بیانیه آمده است که عدم مداخله در امور داخلی، حل‌وفصل اختلافات از طرق مسالمت‌آمیز و گفت‌وگوی مستقیم، عدم استفاده از زور و تهدید و هر چیزی که ضامن حفظ مبانی امنیت، ثبات و صلح در منطقه باشد نیز از دیگر اصول مناسبات با ایران است.

اجلاس شورای همکاری خلیج‌فارس همچنین بر اهمیت تعهد ایران مبنی بر عدم تجاوز از درصد غنی‌سازی اورانیوم مورد نیاز برای مصارف صلح‌آمیز و لزوم انجام تعهدات خود و همکاری کامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید کرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز