خبرگزاری کار ایران

| 00:32   
کد خبر : ۱۳۶۳۶۸۵

آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز -پنجشنبه- در ادامه اقدام‌های ضدایرانی خود تحریم‌های جدیدی را علیه افراد و نهادهای مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعمال کرد.

آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرد

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز -پنجشنبه- در ادامه اقدام‌های ضدایرانی خود تحریم‌های جدید را علیه افراد و نهادهای مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعمال کرد. 

در چارچوب این تصمیم، سه فرد حقیقی و یک شرکت مرتبط با نیروی قدس و ۲ مقام ارشد سازمان اطلاعات سپاه تحریم‌ شده‌اند. 

این وزارتخانه بدون ارائه هیچ‌گونه سندی، اعلام کرد که «محمدرضا انصاری» و «شهرام پورصفی را به اتهام اثبات‌نشده برنامه‌ریزی و اقدام به ترور دو مقام سابق دولت آمریکا هدف تحریم قرار می‌دهد. 

تحریم‌های روز پنجشنبه همچنین «حسین حافظ امینی» شهروند دو تابعیتی ایرانی و ترکیه‌ای را که ادعا شده است «از ارتباطات خود در صنعت هوانوردی و شرکت هواپیمایی خود در ترکیه، برای کمک به سپاه پاسداران استفاده می‌کند، هدف قرار داده است. 

«روح‌الله بازقندی» و «رضا سراج» دو مقام ارشد سازمان اطلاعات سپاه نیز مشمول این تحریم‌ها شده‌اند.

«برایان نلسون» معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور اطلاعات مالی و تروریسم مدعی شد که کشورش به تلاش برای اقدام علیه ایران و سپاه ادامه می‌دهد.

بر اساس این تحریم‌ها، تمامی اموال و منابع مالی این افراد و نهادها و هر نهادی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم ۵۰ درصد یا بیشتر متعلق به آنها و در آمریکا یا در اختیار یا کنترل افراد آمریکایی است، باید مسدود شده و به دفتر کنترل دارایی‌های خارجی گزارش شود».

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز