کد خبر: 1332277 A

بازپرس ارشد کمیه ۶ ژانویه:

حمله به کاخ کنگره برای جلوگیری از انتقال قدرت بود

بازپرس ارشد کمیته مجلس نمایندگان آمریکا حمله به کاخ کنگره در ژانویه ۲۰۲۰ را طرحی برای جلوگیری از انتقال قدرت توصیف کرد.

حمله به کاخ کنگره برای جلوگیری از انتقال قدرت بود

به گزارش ایلنا به نقل از نیویورک تایمز،  «تیموتی هیفی»، دادستان کل سابق ایالات متحده و بازپرس ارشد کمیته ۶ ژانویه مجلس نمایندگان تاکید کرد که شورش های ۶ ژانویه در راستای جلوگیری از انتقال قدرت پس از انتخابات ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده بود. 

وی گفت:‌ «به اعتقاد من وزارت دادگستری باید چندین معاون دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین از جمله رودی جولیانی، وکیل وی، مارک میدوز، رئیس کاخ سفید و کارکنان آن را متهم می کرد».  

هیفی تاکید کرد: «شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد قصد برهم زدن جلسه مشترک فراتر از ترامپ بوده است. یک گروه متشکل از شخصیت‌هایی که بیان کردم.  به نظر من وزارت دادگستری باید به دقت بررسی کند که آیا این شورش ها توافقی بوده و یا توطئه ای وجود داشته است؟»‌

وی تاکید کرد:‌ «شواهد بسیاری وجود دارد که ما به آنها دست نیافته‌ایم. به عنوان مثال، میدوز در برابر کمیته شهادت نداده است و جولیانی نیز در طول ارائه شهادت خود، همچنان از امتیاز وکیل-موکل استفاده می‌کند».

بازپرس ارشد افزود: «هیئت بزرگ منصفه ممکن است به پاسخ‌های دست یابد که ما نگرفتیم . من نمی دانم این توطئه چقدر گسترده است اما احتمالا فراتر از افرادی است که نام بردیم.»

 

انتهای پیام/
رئیس جمهور شورش کاخ سفید معاون برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر