کد خبر: 1233840 A

رئیس‌جمهوری آمریکا ‌در راستای تقویت نقش کشورش در آسیا از کره جنوبی به ژاپن می‌رود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جو بایدن»، رئیس‌جمهوری آمریکا امروز -یکشنبه- با هدف تقویت نقش رهبری ایالات متحده در قاره آسیا در مقابله با نفوذ فزاینده چین از یک سو و کره شمالی از سوی دیگر به ژاپن دومین ایستگاه سفر آسیایی خود می‌رود. 

بایدن امروز کره جنوبی را ترک خواهد کرد. وی در سئول سلسله جلسه‌هایی را با «سوک یول»، همتای کره‌ای خود داشت و در مورد موضوعات متعددی از جمله گسترش رزمایش های نظامی مشترک برای مقابله با قدرت‌نمایی «کیم جونگ‌اون»، رهبر کره شمالی گفت‌و‌گو کرد.

در حالی که مقام‌های دو کشور آمریکا و کره جنوبی هشدار دادند که کره شمالی ممکن است با انجام آزمایش هسته‌ای همزمان با سفر بایدن به منطقه، سطح تنش را افزایش دهد، رئیس‌جمهور آمریکا گفت که دو متحد باید روابط را عمیق‌تر کنند.

بایدن پیش از ترک کره جنوبی با رئیس شرکت هیوندای دیدار خواهد کرد تا تصمیم این غول خودروسازی برای سرمایه‌گذاری به ارزش ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در کارخانه خودروهای الکتریکی در ایالت «جورجیا» آمریکا را جشن بگیرد.

او همچنین در کنار یون با سربازان آمریکایی و کره جنوبی نیز ملاقات خواهد کرد. 

بایدن در ژاپن نیز قرار است فردا‌ پیش از نشست سران ائتلاف چهارگانه (استرالیا، هند، ژاپن و ایالات متحده) با «فومیو کیشیدا» نخست‌وزیر و «ناروهیتو» امپراتور این کشور دیدار کند. 

 

 

 

انتهای پیام/
ژاپن کره جنوبی بایدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر