کد خبر: 1229951 A

مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته؛

متهم شدن نیروهای روس به ارتکاب جنایت جنگی در خارکیف، ادعاهای ضد ایرانی فرمانده جدید تروریست‌های سنتکام و ادعای منبع فرانسوی درباره بن‌بست در مذاکرات برجامی، از جمله مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است.

به گزارش ایلنا، فرمانده جدید ستاد مرکزی فرماندهی ارتش آمریکا در خاورمیانه، با تکرار برخی یاوه‌سرایی‌ها، ایران را عامل بی‌ثباتی در منطقه خواند.

-شورای عالی نقشه‌کشی و ساخت و ساز وابسته به دایره مدنی ارتش رژیم صهیونیستی، طرح ساخت چهار هزار واحد مسکونی جدید در شهرک‌های صهیونیستی واقع در کرانه باختری را به تصویب رساند.

- یک منبع دیپلماتیک فرانسوی که خواست نامش فاش نشود، با تکرار برخی ادعاهای ضدایرانی، گفت که نمی‌توان نسبت به دستیابی به توافق در مذاکرات برجامی وین، خوش‌بین بود.

- سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین در اطلاعیه‌ای برنامه کاری سفارت به ویژه در بخش کنسولی را اعلام کرد.

وزرای امور خارجه ایران و قطر اعلام کردند: اقدام سبعانه اسرائیل نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی مخالف آزادی بیان است و به دنبال پنهان کردن حقایق و جنایات تروریستی خود در فلسطین است.

-وزیر امور خارجه تاکید کرد: ترور هدفمند شیرین ابوعاقله که با هدف کتمان اخبار جنایات رژیم جعلی اسرائیل انجام گرفت، نشان دهنده ترس اشغالگران از آگاهی جهانیان از واقعیت ظلم در صحنه فلسطین است.

- مقام‌های اوکراینی و شاهدان محلی نیروهای روسیه را به ارتکاب جنایات جنگی در روستایی در نزدیکی خارکیف متهم کردند.

 

انتهای پیام/
مهمترین اخبار جهان در 12 ساعت گذشته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر