کد خبر: 1126245 A

«سید عمار حکیم» در پیامی در گذشت آیت الله العظمی حکیم از مراجع عالیقدر شیعه را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، «سید عمار حکیم» در پیامی در گذشت آیت الله العظمی حکیم از مراجع عالیقدر شیعه را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

((یَا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِی إِلَى رَبِّکِ رَاضِیَةً مَرْضِیَّةً فَادْخُلِی فِی عِبَادِی وَادْخُلِی جَنَّتِی))

صدق الله العلی العظیم.

رحلت یکی از شاخص‌ترین چهره‌های شهر علم و فقاهت نجف اشرف و حوزه‌های علمیه و یکی از ارکان معرفت و هدایت و فقاهت مرجع عالی‌قدر حضرت آیت‌الله العظمی سیدمحمدسعید حکیم، بزرگ خاندان حکیم، خاندان علم و فقاهت و شهادت، فاجعه‌ای بزرگ برای ما و مسلمانان و پیروان اهل بیت و ملت عراق است. 

این عالم بزرگ چهره‌ای ممتاز در زهد و علم و اهتمام به دین و میهن بود که پس از عمری تدریس و پرورش نسلی از علمای عامل و تحکیم مبانی مکتب اهل بیت(ع) در فقه و اصول و عقیده و جهاد در راه خداوند و تحمل سختی‌ها و زندان‌های تاریک رژیم دیکتاتوری، در حالی به لقای خداوند پیوست خداوند از او راضی و او به رحمت خداوند راضی بود.

این مصیبت بزرگ را به حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) و امت اسلامی و مراجع معظم تقلید و ملت سرفراز عراق و خاندان حکیم به‌خصوص برادران و فرزندان آن فقید تسلیت می‌گوییم. از خداوند متعال می‌خواهیم که آن فقید را مشمول رحمت واسعه خود قرار دهد و او را در اعلی علیین در کنار انبیا و صلحا جای دهد که بهترین هم‌نشینان‌اند. فی مقعد صدق عند ملیک مقتدر. همچنین از خداوند متعال برای خود و خاندان و شاگران و مقلدان و دوستدارانش صبر و اجر طلب می‌کنیم.

 

انتهای پیام/
سید عمار حکیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر