کد خبر: 1008266 A

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نخستین مصاحبه پس از ترور دانشمند هسته‌ای ایران، نسبت به هر گونه اقدامی که باعث تشدید تنش‌ها پس از این ترور می‌شود، هشدار داد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نخستین مصاحبه پس از ترور شهید «محسن فخری‌زاده» دانشمند هسته‌ای ایران، نسبت به هر گونه اقدامی که باعث تشدید تنش‌ها پس از این ترور می‌شود، هشدار داد

وی افزود که نمی‌توانم تصور کنم در صورت توسعه برنامه هسته‌ای ایران و اخراج بازرسان آژانس، چه کسی پیروز این وضعیتی خواهد شد.

گروسی با اعلام این‌که ایران نباید تهدید خود برای افزایش غنی‌سازی اورانیوم و اخراج بازرسان آژانس را عملی کند، گفت که در صورت اجرایی شدن این اقدام‌ها، ایران بیش از گذشته از تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای منحرف خواهد شد.

وی افزود که هرگونه محدودیت در زمینه حضور  بازرسان آژانس در نتیجه این شرایط یا هر وضعیت دیگری رخ دهد، باعث اخلال در کار آنها خواهد شد. می‌خواهیم به‌طور شفاف از این مسأله مطلع شویم و باید در این‌باره یا درباره هر چیزی که در حال رخ دادن است، با جهان شفاف باشیم.

انتهای پیام/
رافائل گروسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر