خبرگزاری کار ایران

سئو سایت بهترین روش بازاریابی اینترنتی

asdasd
کد خبر : ۹۶۷۹۵۱

سئو سایت به گواه بسیاری از متخصصین بازاریابی بهترین روش تبلیغات و بازاریابی اینترنتی می باشد که در رونق کسب و کارهای آنلاین ، افزایش ترافیک و بازدید، بهینه سازی عملکرد و وضعیت سایت تاثیرات چشمگیر و مثبتی دارد.

سئو سایت به گواه بسیاری از متخصصین بازاریابی بهترین روش تبلیغات و بازاریابی اینترنتی می باشد که در رونق کسب و کارهای آنلاین ، افزایش ترافیک و بازدید، بهینه سازی عملکرد و وضعیت سایت تاثیرات چشمگیر و مثبتی دارد. در سالهای اخیر ، درخواست ها برای سئو سایت افزایش زیادی داشته ، زیرا بسیاری از مدیران وب سایت ها مزایا و نتایج مثبت و درخشان سئو را درک کرده و متوجه شده اند سایر روش های بازاریابی آنلاین هزینه های بسیار بالایی دارند. 

بسیاری از سایت و فروشگاه های اینترنتی ، با استفاده از سئو روزانه بالای 2000 هزار بازدید در موتورهای جستجو کسب می کنند که درصد بالایی از این بازدیدکنندگان به مشتریان آنها تبدیل می شود و در نتیجه درآمد و سود بالایی برای مالکان و مدیران سایت به همراه دارد.

در این مطلب ابتدا تعریفی از سئو را ارائه می دهیم و در ادامه مزایا و نتایج مثبت این فرآیند برای وب سایت های تجارت الکترونیک را بیان می کنیم. این مقاله از سری مقالات سئو وبسایت سئوبهینه با هدف افزایش اطلاعات و دانش علاقه مندان به کسب و کارهای اینترنتی می باشد. جهت مطالعه سایر مقالات فارسی رایگان در مورد سئو و بهینه سازی سایت می توانید به آدرس seobehine.ir مراجعه نمایید.سئو سایت بهترین روش بازاریابی اینترنتی

تعریف سئو سایت

سئو یا seo مخفف عبارت search engine optimization  به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است که اقدامات متعددی مثل تولید محتوا ، لینک سازی داخلی و خارجی ، بهینه سازی ساختار سایت ، افزایش کیفیت صفحات و کاهش رتبه الکسا و افزایش رتبه در گوگل را دربر می گیرد. از آنجا که محبوبترین و پرکاربردترین موتور جستجو در ایران ، گوگل می باشد ، سئو بر بهبود رتبه در گوگل متمرکز است و برای ارتقا رتبه سایت در گوگل باید دستورالعمل ها و قوانین این موتور جستجو در سایت رعایت شود. ( برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سئو چیست را مطالعه کنید)

سئو به سه دسته ، تکنیکال ، داخلی و خارجی بخش بندی می شود که هرکدام بهینه سازی بخشی از ساختار و ویژگی های سایت را انجام می دهد. در سئو تکنیکال ، هدف اصلاح فنی و بهبود زیرساخت سایت می باشد به گونه ای که تعامل بهتری با کاربران و ربات های گوگل داشته باشد. سئو داخلی اقداماتی مثل تولید محتوا ، لینکسازی داخلی و درج صحیح متاتگ ها را شامل می شود و در سئوی خارجی به دنبال دریافت بک لینک قوی و افزایش اعتبار سایت در میان سایر وب سایت ها ، شبکه های اجتماعی و موتور جستجو هستیم.

چرا سئو بهترین روش بازاریابی است؟

در میان روش های بازاریابی اینترنتی از سئو به عنوان بهترین گزینه یاد می شود که دلیل آن را می توان در هزینه کمتر نسبت به سایر روشها ، نرخ بازگشت سرمایه بالا و دسترسی به تعداد بیشماری از کاربران دانست.

همانطور که می دانید ، گوگل به یکی از مهمترین منابع کاربران برای دریافت اطلاعات ، اخبار ، خرید ، یافتن محصول یا خدمات تبدیل شده است و کاربران زیادی جهت دستیابی به خواسته ها و اهداف خود، جستجو در گوگل را به عنوان اولویت اول انتخاب می کنند. بنابراین ، می توان به صراحت گفت که این موتور جستجو امکان تامین تعداد زیادی مخاطب و مشتری را برای کسب و کارها فراهم می نماید.

اگرچه با روش های دیگری مثل گوگل ادوردز نیز می توان به صفحه اول گوگل رسید ، اما با پرداخت هزینه های بالا. بسیاری افراد که تجربه تبلیغات کلیکی گوگل را دارند از هزینه های بالای آن ناراضی هستند. در حالی که سئو با هزینه بسیار کمتر از ادوردز می تواند سایت را به صفحه اول و رتبه های بالا برساند.

همچنین در مقایسه با ادوردز و سایر روش های بازاریابی آنلاین که برای دوره محدودی هستند و با قطع پرداخت هزینه حذف می شوند ، به کمک سئو سایت می توان مدت زمان طولانی تری در بالای نتایج جستجو قرار گرفت. حتی تبلیغات در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام نیز برای یک دوره محدود است و باید گفت که نتایج هیچ کدام از روشها با نتایج بدست آمده از سئو قابل مقایسه نیست.

نتایج سئو سایت چیست ؟

سئو سایت با هدف سازگاری یک وبسایت با قوانین و معیارهای گوگل انجام می شود تا با بدست آوردن اعتماد و بالا بردن اعتبار سایت در موتور جستجو ، رتبه بهتر و بازدید بیشتری کسب کند. رسیدن به صفحه اول گوگل یک تضمین فوق العاده برای کسب و کارهای اینترنتی به شمار می رود. طبق تخقیقات انجام شده ، بیش از 90 درصد کاربرانی که در گوگل کلمه یا عبارتی را جستجو می کنند با بازدید همان 10 لینک صفحه اول تصمیم خود را می گیرند و تنها کمتر از 10درصد به صفحه دوم مراجعه می کنند. در عین حال ، بیش از 70درصد کاربران فقط به مشاهده 3 سایت اول در نتایج می پردازند. این آمار ، اهمیت سئو و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل را نشان می دهد.

سئو سایت بهترین روش بازاریابی اینترنتیسئو سایت بهترین روش بازاریابی اینترنتی

اگرچه در سئو به بهینه سازی بیش از 250 فاکتور می پردازیم ، اما نتایج اصلی را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

ارتقای جایگاه سایت در گوگل

با افزایش تعداد کسب و کارها و وب سایت های اینترنتی در هر حوزه ای ، رقابت شدیدی برای تصاحب رتبه های برتر در گوگل وجود دارد و باتوجه به اینکه رتبه بندی گوگل بر اساس مقایسه میان سایت ها انجام می شود و هرسایتی کیفیت بالاتری از نظر محتوا ، ساختار ، اعتبار و تجربه کاربری داشته باشد رتبه بهتری در نتایج خواهد داشت ، باید بوسیله سئو ، وب سایت خود را نسبت به رقبا تقویت کنید. از نتایج مهمی که از سئو حاصل می شود، ارتقا جایگاه سایت در نتایج گوگل است. کاربران به نتایج گوگل اعتماد کامل دارند و سایتهایی که رتبه های بهتری دارند را انتخاب می کنند.

افزایش بازدید و مشتریان سایت

یکی از نتایج سئو که با تولید محتوای ارزشمند حول کلمات کلیدی رقابتی بدست می آید ، افزایش بازدید گوگل و تعداد مشتریان شماست. روزانه میلیون ها جستجو توسط کاربران ایرانی در گوگل در تمام حوزه ها انجام می شود. با رسیدن به رتبه های صفحه اول ، بدون هیچ زحمتی کاربران به وب سایت شما مراجعه می کنند و ترافیک و بازدید بالایی کسب می کنید. هرچقدر که دایره کلمات کلیدی مربوط به موضوع فعالیت سایت را توسعه دهید ، به ازای عبارات و جستجوهای بیشتری در نتایج گوگل قرار می گیرید و مشتریان بالقوه بیشتری نیز خواهید داشت.

بهینه سازی سایت بهترین روش برای افزایش بازدید سایت است و روش های دیگری که برخی وبسایت ها و افراد سودجو مطرح می کنند ، یا هزینه های بسیاری بالایی دارد و یا هیچگونه تاثیر مثبتی در جذب مشتری ندارد. متاسفانه برخی وبسایت ها با تبلیغ افزایش بازدید سایت ، اقدام به بالا بردن بازدید با ربات و نرم افزار می کنند که هیچ نتیجه مثبتی برای سایت ندارد و فقط به از دست رفتن ظرفیت ترافیک و حجم هاست می انجامد.

بالا رفتن سرعت سایت

از نتایج دیگر سئو به عنوان بهترین روش بازاریابی ، می توان به بهبود ساختار سایت اشاره کرد. اگرچه کی از فاکتورهای مهم رتبه بندی گوگل ، سرعت سایت است و حتما برای ارتقا رتبه باید افزایش یابد. بالا رفتن سرعت سایت یا کاهش زمان بارگزاری رضایت بیشتر کابران را به همراه دارد. فرض کنید یک فروشگاه اینترنتی دارید که در زمانی بیش از 5 ثانیه بارگزاری می شود ، در این صورت احتمال از دست دادن بخشی از کاربران ورودی به سایت وجود دارد. اگر کاربر با وب سایت کند مواجه شود پس از چند ثانیه سایت را ترک و به وبسایت دیگری مراجعه می کند. سئو این مشکل را برطرف می کند و با افزایش سرعت سایت ، زمان بارگزاری را به زیر 2 ثانیه که مطلوب کاربران است می رساند.

شناساندن برند سایت به مخاطبان

برندینگ فرآیند مهمی در موفقیت کسب و کار شماست. تمایل کاربران به خرید از برندهای معتبر و نام آشنا بسیار بیشتر از برندهای گمنام است. با افزایش تعداد کاربران در اینترنت ، فضای مجازی یکی از بهترین ابزارها برای شناساندن و معرفی یک برند به مخاطبان است. اگر سئو بصورت اصولی و توسط متخصصین این امر انجام شود ، در مدت زمان کمی برند یک سایت را به تعداد زیادی کاربر در سراسر اینترنت معرفی می کند.

اگر کاربران و مخاطبان یک صنعت ، با جستجوی عبارات و کلمات مرتبط مرتبا با نام سایت و صفحات وبسایت شما در نتایج جستجو مواجه شوند ، برند سایت در ذهن انها ثبت خواهد شد و در بلندمدت جایگاه ویژه ای نزد مشتریان و کاربران خواهید داشت.

سئو سایت بهترین روش بازاریابی اینترنتیسئو سایت بهترین روش بازاریابی اینترنتی

عدم ضرورت سایر روش های بازاریابی اینترنتی

زمانیکه بوسیله سئو سایت به نتایج مطلوب رسیدید ، دیگر به سایر روش های بازاریابی نیازی ندارید و پرداخت هزینه تبلیغات ضرورت ندارد. زیرا مهمترین کانال بازاریابی و تبلیغات در اینترنت ، یعنی گوگل ، را در بصورت هدفمند در اختیار گرفته اید و مخاطب و مشتریان خود را از این طریق تامین می کنید. حتی اگر به تبلیغات شبکه های اجتماعی یا تبلیغات کلیکی نیز علاقه دارید ، سئو هزینه های مربوط به سایر روش های تبلیغاتی را کاهش می دهد.

جهت مشاوره رایگان ، انجام خدمات سئو ، تبلیغات اینترنتی و سفارش طراحی و بهینه سازی سایت می توانید به وب سایت سئوبهینه به آدرس seobehine.ir  مراجعه نمایید. همچنین برای علاقه مندان به آنالیز و بررسی سایت سامانه analyser.seobehine.ir بصورت رایگان جهت تحلیل سایت ، 50 ابزار کاربردی سئو را ارائه می دهد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز