خبرگزاری کار ایران

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بدون شرکت در کنکور سراسری

asdasd
کد خبر : ۸۰۰۸۳۳

دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی کشور بوده که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و مدرک تحصیلی فارغ التحصیلان این دانشگاه از ارزش و اعتبار بالایی هم در ایران و هم در کشورهای خارجی برخوردار می‌باشد.

هر ساله تعداد زیادی از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و علاقه‌مندان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، متقاضی ادامه تحصیل در تحصیلات عالی می ‌باشند که در رقابت کنکور سراسری شرکت کرده و بعد از موفقیت و قبولی در آن پذیرش دانشگاه انتخابی خود می‌شوند. دانشگاه پیام نور نیز از این قاعده مستثنی نیست. یعنی متقاضیان کارشناسی ارشد که در کنکور سراسری شرکت می ‌کنند  می‌‌توانند در لیست انتخابی دانشگاه های خود، واحدهای دانشگاه پیام نور را انتخاب کرده و بعد از پذیرفته شدن وارد نیمسال اول تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد شوند.

دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی کشور بوده که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و مدرک تحصیلی فارغ التحصیلان این دانشگاه از ارزش و اعتبار بالایی هم در ایران و هم در کشورهای خارجی برخوردار می‌باشد.

پذیرش به شیوه فراگیر (بدون کنکور)

دانشگاه پیام نور علاوه بر پذیرش از طریق کنکور سراسری به شیوه فراگیر نیز در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش می‌کند که فرآیند آن به این‌صورت است که با توجه به رشته تحصیلی انتخابی متقاضی تعداد 3 الی 5 درس نیمسال اول تحصیلی کارشناسی ارشد را به دانشپذیر ارائه داده و منابع امتحانی آن‌ها را نیز مشخص نموده و سپس از همین دروس مانند امتحانات پایان ترم که از 20 نمره لحاظ شده و فاقد نمره منفی می باشد، آزمونی گرفته که بعد موفقیت دانشپذیر در آن، پذیرش نیمسال دوم شده و دروس گذرانده شده از کلیه واحدهای درسی (32 واحد) کسر می شود.

می‌توان گفت این شیوه آسانترین و منعطف‌ترین روش برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی کشور است که از رقابت زیاد داوطلبان کنکور به دور است و متقاضیان نیاز به مطالعه دروس مقطع کارشناسی را نداشته و صرفاً با مطالعه کتاب های دروس نیمسال اول کارشناسی ارشد و موفقیت در امتحان آن، پذیرش نیمسال دوم می‌شوند و نمرات ثبت شده آنها معدل نیمسال اول را رقم‌ می‌زند.

مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور

از مهمترین مزایای دانشگاه پیام نور که آنرا از سایر دانشگاه های کشور متمایز می کند مشخص بودن منابع امتحانی است بصورتی که هر شخص هر جای کشور می تواند در رشته مورد علاقه خود تحصیل کرده و در امتحانات پایان ترم را در واحد دانشگاهی شهر خود انجام دهد. برخی از مزایای دیگر تحصیل در دانشگاه پیام به شرح زیر است:

- شهریه مناسب نسبت به سایر دانشگاه‌ها و امکان پرداخت اقساطی آن

- مشخص بودن کتابها و منابع امتحانی دروس

- امکان تحصیل برای افراد شاغل و کارمندان به جهت عدم حضور اجباری در کلاس‌ها

- ارائه مدرک معتبر و قابل ترجمه از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

- تعیین حوزه امتحانات پایان ترم به انتخاب دانشجو

- تخفیف شهریه برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی

- امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری بعد از فارغ‌التحصیلی

- عدم درج کلماتی نظیر فراگیر، غیرحضوری، بدون کنکور و .. در مدرک تحصیلی

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بدون شرکت در کنکور سراسری

رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور به پنج گروه علوم انسانی،‌ علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و هنر تقسیم شده است. در زیر برخی از رشته های تحصیلی پرمتقاضی معرفی شده است:

مدیریت کسب و کار MBA -  مدیریت بازرگانی - مدیریت دولتی  - حسابداری  - روانشناسی بالینی  - روانشناسی عمومی  - روانشناسی تربیتی - مشاوره - حقوق خصوصی  - حقوق جزا و جرم‌شناسی  - حقوق بین‌الملل  - مدیریت رسانه  - مدیریت آموزشی  - برنامه ریزی درسی - پژوهش هنر - مهندسی معماری  - مهندسی عمران گرایش مدیریت ساخت  - مهندسی صنایع  - آموزش زبان انگلیسی - مدیریت جهانگردی - آسیب شناسی و حرکات اصلاحی  - زبان و ادبیات فارسی  - الهیات و معارف اسلامی  - ژنتیک  - زیست فناوری میکروبی  - بیوشیمی  - مدیریت ورزشی

 و سایر رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد که در پایگاه اینترنتی فراگیر پیام نور به نشانی www.faragir.net معرفی شده است.

 

پورتال ثبت نام آموزش عالی فراگیر پیام‌نور

متقاضیان شرکت در دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی ارشد می توانند با ثبت نام در پورتال آموزش عالی فراگیر پیام نور نسبت به ثبت نام خود اقدام کرده و با انتخاب شیوه ارائه دروس از خدمات آموزشی و امکانات این سایت استفاده لازم را کسب کنند.

دانش‌پذیران نیمسال اول تحصیلی فراگیر پیام نور می توانند به سه شیوه دروس ارائه شده توسط دانشگاه پیام نور را بگذرانند.

1. غیرحضوری (مطالعه خودخوان): صرفاً با مطالعه کتاب ها و منابع امتحانی دروس نیمسال اول و شرکت در امتحان آن در هر واحد دانشگاه پیام نور کشور

2. کلاس‌های حضوری:‌ این امکان در حال حاضر برای دانشپذیران استان تهران و البرز وجود دارد که با شرکت در کلاس های حضوری آمادگی خود برای امتحان نیمسال اول فراگیر پیام نور بیشتر کنند.

 3. کلاس‌های مجازی (الکترونیکی): در حال حاضر کلیه دانشپذیران دوره های فراگیر پیام نور در سراسر کشور می ‌توانند با حضور در کلاسهای مجازی و آنلاین با امکانات منحصر به فرد خود را برای امتحان آماده کنند.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بدون شرکت در کنکور سراسری

فراگیرنت تنها پورتال اینترنتی آموزش عالی فراگیر پیام نور در کشور

به تازگی عده‌ای سود جو با تبلیغات در فضای مجازی و دریافت هزینه های زیاد با شعارهای تبلیغاتی نظیر بیمه قبولی از آرم و لوگوی دانشگاه پیام نور سو استفاده کرده و خود را مجری برگزاری این دوره معرفی می‌کنند. به کلیه متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور توصیه می ‌گردد که فریب این شعارها و تبلیغات نشده و برای ثبت نام خود صرفاً از طریق پایگاه اینترنتی www.faragir.net نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

همچنین متقاضیان می ‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته های تحصیلی و فرآیند ثبت نام در آن همه روزه در ساعات اداری با شماره روابط عمومی 02128426757 تماس گرفته و سوالات و درخواست های خود را ارائه نمایند.

 

 

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز