خبرگزاری کار ایران

| 18:20   
کد خبر : ۱۳۶۴۰۹۸

با نکات فوق العاده موسسه کنکور پزشکی آماده کنکور شوید

کنکور سکوی پرتاب دانش آموزانی که هدفشان برای آینده خود درس خواندن است ، می باشد. پس از نکات فوق العاده موسسه کنکور پزشکی برای این مسیر دشوار استفاده کنید

با نکات فوق العاده موسسه کنکور پزشکی آماده کنکور شوید

باتوجه به تغییرات اساسی و جدیدی که برای کنکور امسال تصویب شده ، یکی از سردرگمی های دانش آموزان چگونگی آمادگی برای کنکور می باشد. 

آمادگی برای کنکوری که هر ساله به سوی دشواری و فضای رقابتی سنگین  پیش می رود ، یک دغدغه مهم و اساسی داوطلبان است , از این رو دعوت نمودیم از استاد محمد موسوی مشاور کنکور موسسه کنکور پزشکی که یکی از بهترین مشاوران تحصیلی ایران با سابقه عالی و قدیمی در قبولی داوطلبان  کنکور و امتحانات نهایی است ، که تجربیاتشان را با ما در میان بگذارند و به سوالات ما پاسخ دهند. 

جدیدترین تغییرات کنکور چیست؟

جایگزینی تاثیر مستقیم بجای تاثیر مثبت معدل ، یکی از تغییرات تاثیرگذار  کنکور بود  که فضای رقابتی را برای داوطلبان معدل پایین سخت تر کرد . 

تاسال 1401 میان رتبه برتر ها داوطلبانی مشاهده می شدند که تنها با درصد های بالا و معدل های پایین موفق به کسب رتبه خوب می شدند اما با وجود این تغییرات دانش آموزان باید به تعادل و هماهنگی میان کنکور و امتحانات نهایی در برنامه خود توجه ویژه ای داشته باشند. 

توصیه من به شما داوطلبان عزیز به همراه داشتن مشاوری خوب و دلسوز در این مسیر پر استرس در کنار خود می باشد, نه مشاور نما ها با شعار های پوچ و تو خالی. دقت کنید برای گرفتن مشاور در دام دانشجو مشاور ها نیفتید ، مطمئنا کسی که خود دانشجوی دندانپزشکی و پزشکی و... می باشد به دلیل مشغله زیاد درسی و دانشگاهی نمی تواند برای شما وقت کافی بگذارد. در درجه دوم نگاه دانشجو مشاور ها به پروسه مشاوره یک نگاه مقطعی و تنها برای رفع نیاز مالی است و نمیتوانند مانند کسی که تحصیلات و شغل اصلی خود را مشاوره تحصیلی قرار داده دلسوز دانش آموز باشند به دلیل اینکه اگر آنها عاشق مشاوره و دانش آموزان بودند در انتخاب رشته خود مشاوره تحصیلی را انتخاب می کردند و فارغ التحصیل این رشته می شدند. پس از شما والدین و دانش آموزان عزیز خواهشمندم باتوجه به این موضوع خود را اسیر دانشجو مشاور ها نکنید زیرا آینده فرزند شما بازیچه نیست که آنرا مورد ازمون و خطا قرار دهید.

منظور از دو مرحله ای شدن کنکور چیست؟ 

میرسیم به بحث دو مرحله ای شدن کنکور کنکور یک بار در دی ماه و بار دیگر در تیر برگزار می شود که این اتفاق به نظر شخصی بنده بسیار خوب و مناسب است علت اینکه در کنکور دی به علاوه آشنا شدن با سوالات متوجه عملکرد خود در انتخاب مشاور کتاب می شوید همچنین متوجه داشتن تلاش و کافی در مسیر درست می شوید در واقع کنکور دی برای اینکه مطمئن شوید راهتان تا اینجا درست بوده یا نه لازم میباشد. 

البته کنکور دی ماه برای دانش آموزانی که پشت کنکوری هستند یا تا دی توانستند یک جمع بندی خوب داشته باشد ، فرصت طلایی تلقی می شود. 

images_1684739910_646b17469707f.jpg

از الان شروع کنم به کنکور میرسم؟ 

یکی از پرتکرار ترین سوال هایی که همیشه از من میشود ، همین سوال است که متاسفانه داوطلبان عزیز به دنبال یافتن جواب این سوال از دیگران هستند در صورتیکه جواب این سوال در دستان خود دانش آموز است. اما من برای اثبات این موضوع توضیحاتی را اضافه خواهم کرد. قبل از توضیح باید اضافه کنم دانستن اینکه به چه هدفی میخواهی برسی ، با چه منابعی قرار است به این هدف برسی و با چه توانایی هایی قرار است به هدف خود برسی مهم است. 

داوطلبانی که به این سوال رسیدند ترس بسیار زیادی از موانع پیش روی خود دارند که یکی از این موانع انرژی های منفی افراد منفی باف می باشد. 

متاسفانه افراد منفی نگر اطراف شما توانایی های شما را نسبت به خود می سنجند و به شما راهنمایی های غلط می دهند راهنمایی هایی نظیر تو نمیتوانی به این هدف برسی این هدف برای تو خیلی بزرگ است تو زمان کافی برای رسیدن به این هدف نداری... اما شما باید دقت به این موضوع داشته باشید که آنها پی به توانایی های شما نبرده اند . یک جمله معروف وجود دارد که می گوید اگر هدفی را  می توانی تصور کنی می توانی به آن هدف برسی

رشته های تجربی همواره متقاضیان زیادی دارد به همین دلیل رقابت در این مسیر بسیار متفاوت تر از رشته های ریاضی و ... می باشد به همین دلیل شما زمانی که رشته های تجربی را انتخاب می کنید باید خود را آماده کنکوری متفاوت کنید.جهت آمادگی در کنکور هم از مشاور کنکوری استفاده کنید به اصلاح راه بلد باشد نه آزمون و خطا کار تا به راحتی در مسیر موفقیت قدم بردارید و حتی میتوانید به پردرآمدترین رشته های تجربی در دانشگاه برسید.

انتخاب رشته کنکور دی چه زمانی می باشد؟ 

با توجه به تغییر بزرگ دو مرحله ای شدن کنکور یکی از تصورات داوطلبان این است که در بهمن ماه می تواند انتخاب رشته خود را انجام داده و ورودی بهمن دانشگاه به حساب بیایند در صورتی که این فقط یک تصور اشتباه و غلط است انتخاب رشته کنکور دی و تیرماه در همان موعد مقرر در مردادماه امکان پذیر می باشد.

images_1684739927_646b17570634b.jpg

چگونه انتخاب رشته کنکور انجام دهیم؟ 

همه سال پس از اعلام نتایج کنکور از طرف سازمان سنجش کشور مهلتی ۱۰ الی ۱۵ روزه به داوطلبین عزیز داده می شود تا انتخاب رشته کنکور عالی خود را انجام داده و بعد از مدتها تلاش نتیجه کار خود را در قالب انتخاب رشته رقم بزنند.

متاسفانه تعداد زیادی از داوطلبین با انتخاب رشته غلط زحمت هایی که طی مدت ها کشیدند را بر باد می دهند.

اینجانب سید محمد موسوی مشاور کنکور و کارشناس انتخاب رشته امروز برای شما نکات مهمی از انتخاب رشته و اشتباهات بزرگ انتخاب رشته را توضیح می دهم. 

اشتباهات بزرگ انتخاب رشته چیست ؟ 

در بحث فنی و تکنیکی انتخاب رشته چند اشتباه وجود دارد که انجام دادن آن اشتباه ها باعث به فنا رفتن انتخاب رشته داوطلبان می گردد

انتخاب رشته کنکور در تکمیل ظرفیت چگونه است؟

انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت به‌نوعی آخرین مرحله انتخاب رشته کنکور می باشد و بسیار حساس و حرفه‌ای باید انجام گردد

خیلی از افراد که انتخاب رشته کنکور خود را انجام داده اند در نهایت از ثبت نام در دانشگاه امتنان نمود زیرا آن رشته یا به علت دور بودن از محل زندگی شان یا به علت های دیگر برای شان مطلوب نمی باشد و به دنبال فرصت های بهتری می گردند و این دقیقاً همان فرصتی است که بسیار مناسب برای آن دسته از عزیزانی است چه رتبه و تراز خوبی را به دست نیاورده بودند

مشاور کنکور خوب چه ویژگی هایی دارد؟

اولین ویژگی یک مشاور خوب داشتن نقشه راه درست بر اساس سطح درسی شماست. یک مشاور خوب مشاوری است که برنامه هدفمند و یک نقشه راه درست تا شب کنکور شما داشته باشد

مشاور کنکور خوب باید به این موضوع که زدن کدام تست ها برای شما لازم است اشراف داشته باشد. 

برای اطلاعات بیشتر به سایت pezeshky.com مراجعه کنید.

پایان رپرتاژ آگهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
پیشنهاد امروز