کد خبر: 1337340 A

آجر سفال فوم دار چیست؟

آجر سفال فوم دار چیست؟

آجر سفال فوم دار (نام های دیگر: تیغه فومدار ، آجر سفال عایق ، بلوک سفالی یونولیت دار، آجر عایق ، تیغه یونولیت دار و تیغه فوم دار) جزو خانواده  اجرسفال و سوراخ دار و شیاردار است و برای دیوارکشی و تیغه های ساختمان استفاده می شود. این نوع آجر به دلیل استفاده از فوم عایق مناسبی برای گرما و صدا می‌باشد. به همین دلیل هم به تازگی مورد استقبال مردم قرارگرفته است. همچنین وجود شیارها روی سطح آجر باعث چسبندگی بهتر آجر با ملات و در نتیجه استحکام بیشتر می‌شود. آجر سفال فومدار یک انتخاب مناسب برای عایق سازی دیوارهای ساختمان است.

برای خرید و قیمت آجر سفال  بی واسطه از کارخانه به وب سایت sofalinesfahan.ir مراجعه کنید و یا با شماره تلفن  09133670144 تماس بگیرید. کارخانه آجر سفال اصفهان تولید کننده انواع آجر سفال باکیفیت با ارسال به سراسر کشور.

مزایای آجر سفال فوم دار

عایق حرارت و دما

آجر فوم دار نه تنها مانع اتلاف انرژی می‌شود بلکه آکوستیک نیز می‌باشد که از ورود صداهای آزار دهنده جلوگیری می‌کند. در واقع به دلیل وجود سوراخ‌های موجود در آجر، حرارت از محیط خارج یا وارد نمی‌شود. در نتیجه در فصل‌های سرد هوای داخل ساختمان گرم و در فصل‌های گرم هوا خنک می‌ماند. این ویژگی باعث کاهش مصرف انرژی و متعاقبا کاهش هزینه‌ های انرژی می‌شود.

حمل و نقل آسان

حمل و نقل آجرهای فوم دار به دلیل تراکم بالا و استحکام زیاد آسان است که این امر باعث کاهش نسبی هزینه حمل و نقل می‌شود.

4156

وزن سبک

در مقایسه با سایر آجرها، آجرهای فوم دار وزن بسیار کم و استحکام چشمگیری دارند. از این رو ساختمان‌هایی که در ساخت آنها از آجر فوم دار استفاده شده است نیز علاوه بر سبک و مستحکم بودن، برای ساخت به هزینه کمتری نیز نیاز دارند.

عدم جذب آب و رطوبت

یکی از مزایای مهم آجر فوم دار عدم جذب رطوبت و آب است. زیرا این ویژگی مانع ایجاد شوره آجر و کاهش استحکام ساختمان می‌شود.

سرعت بیشتر در ساخت

استفاده از آجرهای فوم دار به دلیل وجود شیار روی سطح آنها بسیار آسان‌تر است. همچنین این آجرها نسبت به سایر آجرها دارای ابعاد بزرگ‌تری (تقریبا ۳ برابر بزرگ‌تر) می‌باشند. این ویژگی‌ها پروسه ساخت را سریع‌تر می‌کنند.

امنیت ساختمان

به دلیل وزن کم و سبک بودن آجرهای فوم دار هنگام وقوع زلزله امکان سقوط و افتادن مصالح کاهش می‌یابد.

مقرون به صرفه بودن

به دلیل نیاز به ملات کمتر، ضایعات کم، وزن سبک و مدت زمان مورد نیاز برای ساخت بسیار مقرون به صرفه است.

برای خرید و قیمت آجر سفال بی واسطه از کارخانه به وب سایت sofalinesfahan.ir مراجعه کنید و یا با شماره تلفن  09133670144 تماس بگیرید. کارخانه آجر سفال اصفهان تولید کننده انواع آجر سفال باکیفیت با ارسال به سراسر کشور.

معایب آجر سفال فوم دار

با وجود مزایای بسیار اما آجرهای فوم دار معایبی نیز دارند. سطح این آجرها کاملا متراکم و یکدست است. بنابراین رطوبت و هوا به درون ساختمان وارد نمی‌شود و تنفس ناپذیر می‌باشند. این ویژگی باعث می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های ریوی با قرار گرفتن در این محیط‌ها دچار مشکل شوند.

همچنین اگرچه آجر فوم دار ضد حریق است اما از آنجا که فوم‌ها از مواد سمی و شیمیایی قابل اشتعال ساخته شده‌اند، در صورت بروز آتش سوزی شدید بسیار خطرناک و خطرساز هستند. زیرا باعث افزایش شدت آجر و سقوط سازه‌ها و انتشار گازهای سمی می‌شوند.

ابعاد آجر سفال فوم دار

یکی از ویژگی های مثبت این محصول تنوع زیاد در ابعاد ان است . این آجرها معمولا در سایز های 20*20*15 ، 40*20*15 و یا 20*20*20 تولید می شود. این سایزها استاندارد و مناسب دیوار چینی است. اما بنا به درخواست و سفارش مشتری در سایز های دیگری نیز تولید می شود و می توانید آجر فوم دار را مطابق نیازتان از کارخانه آجر سفال اصفهان به نشانی  sofalinesfahan.ir سفارش دهید.

پایان رپرتاژ آگهی
آجر سفال اجرسفال قیمت آجر سفال
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر