کد خبر: 1330557 A

کلید لمسی هوشمند چگونه کار میکند ؟

در خانه های هوشمند آیتم های مختلفی وجود دارد که هر کدام نحوه ی کار متفاوتی دارند و البته نحوه نصب و راه اندازی آنها نیز بسیار متفاوت است .

کلید لمسی هوشمند چگونه کار میکند ؟

کلید لمسی هوشمند در تجهیزات هوشمند سازی خانه یکی از مهم ترین و محبوب ترین بخش ها به حساب می آید . اکثر افرادی که شروع به هوشمندسازی می کنند با کلید لمسی وارد دنیای هوشمند می شوند زیرا به طور کلی نورپردازی و کنترل نور از محبوبیت بالایی برخوردار است . کلید های لمسی هوشمند به دلیل مرتبط بودن با نورپردازی بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند .

کلید هوشمند چه مشخصاتی دارد ؟

امروزه اکثر کلید های برق در منازل ، مکانیکی هستند و به صورت سنتی با تغییر وضعیت پل روی کلید ، دو نقطه در سیم کشی ساختمان به هم متصل شده و یا اتصال آن قطع شده که این امر منجر به روشن و یا خاموش شدن لامپ ها و یا سرخط های متصل به کلید می شود . سالهاست که این کلید ها با رنگ ها و مدل های مختلف در منزل و محل کار همه ی ما جا خشک کرده . اما امروزه نسل جدیدی از کلید ها تولید شده که تنها با لمس نقطه ای از صفحه کلید  ، عمل روشن و خاموش شدن انجام میشود . در واقع یک چیپ الکترونیکی خازنی قوی در پشت شیشه کلید قرار دارد که با تشخیص انگشت تغییر ولتاژ داده و سیگنال داده را برای میکرو کنترلر موجود در کلید ارسال کرده و بر اساس آن خروجی رله مربوط به روشنایی فعال شده که در نهایت این فرایند ، لامپ متصل به خروجی کلید روشن و یا خاموش می شود . این عملیات پیشرفته در کسری از ثانیه انجام میشود و گاهی سرعت عملکرد کلید لمسی با کلید سنتی تفاوتی ندارد . اما واقعا کلید لمسی هوشمند چه دستاوردی برای خانه دارد ؟

می توان اینگونه موضوع را باز کرد که کلید های لمسی هوشمند تنها این قابلیت را ندارند که بجای تغییر وضعیت پل کلید سنتی ، با لمس دست تشخیص دهند و فرمان روشن و یا خاموش شدن را صادر کنند . بلکه قابلیت های مهم تری نیز در این کلید ها گنجانده شده است . یکی از مشخصه های بارز کلید های لمسی هوشمند کنترل از راه دور آنها توسط گوشی موبایل است . از طریق پروتکل های ارتباطی مختلف مانند وای فای ، زیگبی و یا دیگر بستر های موجود . برخی از این پروتکل ها برای ما آشنا هستند مانند wifi که تمام گوشی های هوشمند و تبلت ها و حتی تلویزیون ها نیز از این طریق به اینترنت متصل میشوند . دیگر پروتکل های معرفی شده نیز مانند زیگبی مخصوص تجهیزات هوشمند هستند . تمامی این بستر های ارتباطی به صورت بیسیم هستند و این نوید را به ما می دهند که تجهیزات هوشمند مانند کلید لمسی به صورت بیسیم به اینترنت متصل شده و سیم کشی و تخریب دیوار حذف میشود . به زبان ساده تر یعنی برای نصب و راه اندازی کلید های لمسی هوشمند نیازی به تغییر در سیم کشی فعلی نیست و به راحتی کلید های جدید هوشمند بجای کلید های قدیمی سنتی قرار میگیرند .

116

چگونه کلید لمسی هوشمند از راه دور قابل کنترل است ؟

یکی از مشخصه های کلید های لمسی این است که شما در هر جای دنیا که باشید دسترسی به کلید را از طریق گوشی موبایل دارید . اما این عمل چگونه انجام میشود . در واقع کلید لمسی هوشمند متصل به برق شما در خانه از طریق پروتکل های ارتباطی معرفی شده به مودم منزل به صورت بیسیم متصل است . مودم با ارتباط اینترنتی این کلید را به سرور مخصوص خود متصل میکند . سرور مخصوص کلید های لمسی هوشمند این ارتباط را به گوشی شما میرساند و با نصب نرم افزار مربوطه به عنوان راه دسترسی به تجهیزات هوشمند اکان کنترل آن را به ما می دهد . به طور خلاصه ، ارتباط در فضای ابری ایجاد شده در اینترنت این دسترسی را به کاربر میدهد که این فرایند مبتنی بر تکنولوژی اینترنت اشیا بوده . امروزه شرکت های بزرگی در این زمینه فعالیت میکنند و در آینده ای نه چندان دور تمامی وسایل منزل به همین سبک از راه دور قابل کنترل خواهند بود .

برند های معتبر کلید لمسی هوشمند در ایران

با توجه به مشکلات اقتصادی و تحریم های موجود در ایران ، بسیاری از برند های معتبر دنیا و فعال در زمینه تولید تجهیزات هوشمند در ایران نماینده ای ندارند و فروش مستقیمی وجود ندارد . اگر هم به سختی امکان تهیه این تجهیزات باشد با قیمت بسیار بالایی روبرو خواهیم شد . اما برخی از شرکت های موجود در ایران مانند شرکت خانه هوشمند استر اسمارت نیاز موجود در بازار را به درستی شناسایی کرده و برای تهیه محصولات با کیفیت اقدام کرده . برند های معتبری که در فروشگاه آمازون جز پرفروش ها هستند .

  1. کلید لمسی هوشمند برند TUYA دارای تنوع بسیار بالا . کلید های لمسی تک پل تا 12 پل مناسب سلیقه افراد مختلف . در رنگ بندی های متنوع . ابعاد مناسب قرارگیری در قوطی کلیدهای استاندارد ایران
  2. کلید لمسی هوشمند SONOFF دارای پروتکل های ارتباطی مختلف از جمله بلوتوثی و WIFI و حتی فرکانس 433MHz جهت استفاده با ریموت . رنگ بندی مختلف و مناسب تمامی سلیقه ها . قابل اجرا بر تمام قوطی کلید های استاندارد ایران
  3. کلید لمسی هوشمند orvibo برقراری ارتباط از طریق پروتکل زیگبی . با داشتن سرور مرکزی بدون نیاز به اینترنت هم قابل استفاده است . در رنگ بندی های مختلف و طرح های متنوع . مناسب قوطی کلید های استاندارد ایران .

014

خانه هوشمند استر اسمارت با کادری جوان و متخصص با بیش از 5 سال سابقه کار در زمینه هوشمندسازی ارائه دهنده بهترین برند های کلید لمسی هوشمند در ایران است . تمای تجهیزات هوشمند به صورت یکپارچه توسط این مجموعه قابل اجرا است و مشاوره و پشتیبانی شرکت خانه هوشمند استر اسمارت به صورت رایگان است .

 

پایان رپرتاژ آگهی
کلید لمسی هوشمند
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر