خبرگزاری کار ایران

گفتگو با مهندس جوادشایق، مدیرعامل شرکت رنگهای صنعتی‌ ایران و عضو هیئت مدیره رسپاد

صداقت در کار، تعهد، تخصص و مشتری مداری کلید واژه‌های رقابت شرکت رسپاد است

asdasd
کد خبر : ۱۱۵۸۰۸۱

شرکت مهندسی رسپاد بسپار آریا، به همت جمعی از متخصصین فارغ التحصیل مهندسی پلیمر، گرایش رنگ از دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاسیس شد. از اهداف تاسیس این شرکت سامان بخشی به روش‌های سنتی تولید و اجرا در صنعت رنگ کشور و ارائه راهکارهای مهندسی با بهره گیری از آخرین فناوری‌های روز این صنعت در جهان بود.

مشاوره، اطلاع رسانی، تحقیق و توسعه و کمک به کاهش هزینه‌های خوردگی تاسیسات و تجهیزات صنایع کشور و صیانت از دارایی‌های ملی، از اهداف این شرکت است. رسپاد، از معدود شرکت‌های تخصصی است که همزمان در تولید و اجرای انواع پوشش‌های دکوراتیو، صنعتی، ترافیکی و عایق فعالیت می‌کند و به صورت مستمر درحین پروژه‌های اجرایی بزرگ، عملکرد و کیفیت محصولات را بررسی و توسط تیم تحقیق و توسعه در آزمایشگاه‌های پیشرفته بهبود می‌بخشد.

برای اطلاع از وضعیت صنعت رنگ کشور، گفت و گو با مهندس جواد شایق، قائم مقام مدیر عامل شرکت مهندسی رسپاد، را در ادامه می‌خوانید:

لطفا درباره تاریخچه شرکت مهندسی رسپاد توضیحاتی ارائه کنید.

شرکت مهندسی رسپاد  در سال 1389 به همت جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی امیرکبیر به ثبت رسید و آن پاسخگویی به نیازهای تخصصی صنایع مختلف کشور درحوزه رنگ و پوشش است.

می‌دانیم که یکی از مهمترین دلایل استفاده از پوشش‌های رنگ بر روی وسایل، ماشین آلات و تجهیزات، صیانت از آنها در مقابل خوردگی، پوسیدگی و تخریب است. به طوری که پیش بینی می‌شود زیان ناشی از میزان خوردگی در کشور حدود 5 درصد از تولید ناخالص داخلی (GDP) باشد.

این مطلب وقتی قابل تامل می‌شود که بدانیم GDP کشور بنا بر گزارش مرکز آمار ایران در 9 ماهه نخست سال 1399 بیش از 5200 هزار میلیارد ریال است؛ یعنی اینکه به کشور ما در بازه زمانی مورد نظر 260 هزار میلیارد ریال به خاطر خوردگی زیان وارد شده است. کمک به کاهش این عدد حیرت انگیز در بخش پوشش‌های ضد خوردگی مهمترین رسالت سازمانی شرکت رسپاد را تشکیل داده است و در این راه به موفقیت‌های خوبی هم دست یافته است.

در صورت امکان به طور خلاصه درباره عمده فعالیت‌های شرکت مهندسی رسپاد نیز مطالبی ارائه کنید.

شرکت رسپاد در دو بخش فعالیت دارد. بخش اول شامل: مشاوره، تولید و اجرای پروژه‌های رنگ، تامین و اجرای کفپوش‌های اپوکسی و پلی یورتان صنعتی، تامین و اجرای رنگ‌های ساختمانی، تامین و اجرای کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان مخصوص پارکینگ، تامین واجرای کفپوش اپوکسی و پلی یورتان مخصوص بیمارستان‌ها، داروسازی‌ها، صنایع غذایی و بهداشتی، کفپوش اپوکسی و پلی یورتان با کاربری دکوراتیو، کفپوش‌های تخصصی نووالاک و وینیل استر، کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک، کفپوش ضد اسید FRP و همچنین تولید و اجرای انواع رنگ‌های صنعتی و ساختمانی است.

بخش دوم هم شامل: مشاوره، طراحی و ساخت پروژه‌های عمرانی است که در این زمینه، در چند سال اخیر شرکت مهندسی رسپاد به حوزه عمران و ابنیه وارد شده و توانسته در مدت کوتاه چندین پروژه برای کارفرمایانی مثل ایران خودرو، شرکت‌های زیر مجموعه بانک آینده و بانک گردشگری به انجام برساند.

در میان فعالیت‌هایی که شرکت رسپاد تاکنون انجام داده، به نظر شما شاخص ترین پروژه‌ها و فعالیت‌ها، کدام بودند و چرا؟

رسپاد پروژهای زیادی را انجام داده که توصیه میکنم علاقه مندان سری به سایت این شرکت بزنند. اما اگر بخواهیم چند پروژه شاخص را نام ببریم باید این پروژه‌ها اشاره کنیم:

 • تامین و اجرای کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان بازار بزرگ ایران (ایران مال) مخصوص پارکینگ و همچنین فضاهای خاص شامل انبار، تاسیسات برودتی و گرمایشی مجموعا در 600 هزار مترمربع.
 • تامین و اجرای کفپوش سالن تولید ایران خودرو.
 • تامین رنگ و رنگ آمیزی خودروهای شرکت زرین خودرو.
 • تامین و اجرای سازه‌ها و ساختمان‌های قطار شهری مشهد.
 • تامین و اجرای کفپوش اپوکسی برای داروسازی‌های مختلف از جمله فارابی، ابوریحان، رها….
 • اجرای پروژه‌های کفپوش اپوکسی و پلی یورتان سازمان زیبا سازی تهران، سازمان حمل و نقل و ترافیک مشهد، شرکت بورس تهران
 • و...

رسپاد در زمینه استاندارد‌ها و گواهی نامه‌های کیفی چه موفقیت‌هایی تا کنون به دست آورده است؟

قطعا شرکتی به بزرگی رسپاد با این حجم از پروژه، نیاز به ساختار سازمانی قوی و جاری سازی استاندارد‌های بین المللی معتبر دارد. در همین راستا شرکت موفق به اخذ استانداردهای ISO 9001, ISO 14001 و GMP برمبنای استانداردISO 22716 گردیده که همه این استانداردها در ارکان شرکت جاری گردیده است.

علاوه بر این‌ها به طور کلی از نظر شما مزیت رقابتی شرکت مهندسی رسپاد چیست؟

به طور خلاصه نقاط قوت و مزیت رقابتی شرکت رسپاد به نظرم شامل موارد زیر است:

 • وجود دانش فنی منحصر به فرد، به دلیل استفاده از تعداد قابل توجهی از مهندسین پلیمر- رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر در شرکت.
 • استفاده از تکنسین‌ها و کارگران ماهر استخدامی‌ در شرکت و آموزش و نظارت دقیق بر عملکرد آنها.
 • برخورداری از تجربه اجرای موفق پروژه‌های بسیار بزرگ در کشور مانند ایران مال و ایران خودرو.
 • داشتن ساختار سازمانی قوی و چابک براساس متدهای مدیریتی کارآمد و به روز.
 • دراختیار داشتن کارخانه بزرگ رنگ‌های صنعتی ایران باهدف تولید باکیفیت رنگ و همچنین قیمت تمام شده رقابتی محصولات مورد استفاده شامل کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان و انواع رنگ‌های صنعتی و ساختمانی دیگر.
 • ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی فنی و اجرایی و سایت ویزیت در صورت نیاز مشتری جهت درک بهتر خواسته‌های مشتری.
 • تولید به سفارش مشتری جهت ارتقاء کیفیت کار و برآورده کردن خواسته‌های مشتری .

جایگاه شما در حوزه صنعت رنگ کشور چیست؟

مجموعه شرکت‌های رسپاد و رنگ‌های صنعتی ایران جزء معتبر ترین شرکتهای حوزه رنگ در کشور هستند به طوری که شرکت رسپاد بزرگترین مجری کفپوش اپوکسی و پلی یورتان در کشور به شمار می‌رود. ضمن اینکه شرکت رنگ‌های صنعتی ایران اولین کارخانه رنگ صنعتی کشور بوده و درحال حاضر در تمامی وندور لیست‌های کارفرمایان و شرکت‌های بزرگ کشور حضور دارد.

یعنی همه محصولات مورد نیاز پروژه‌هایی که اجرا می‌کنید تولیدی مجموعه خود شماست؟

بله. همانطور که گفته شد تمامی محصولات قابل ارایه این شرکت توسط شرکت رنگ‌های صنعتی ایران تولید می‌شود.

کدام گروه از محصولات شما جزو پرفروش ترین‌ها هستند؟

حدود 80 نوع محصول توسط این شرکت تولید می‌شود که لیست این محصولات همراه با مشخصات فنی هر محصول در سایت شرکت آورده شده است؛ اما به طور کلی محصولاتی که بیشتر با استقبال مواجه می‌شوند فهرست وار شامل این موارد هستند:

 • انواع رنگ‌های ساختمانی شامل رنگ‌های آلکیدی، اکرلیک ساده و بافت دار، رنگ نما.
 • انواع رنگ‌های صنعتی شامل سیستم‌های سه لایه اپوکسی و پلی یورتان که به دلیل تنوع آن پیشنهاد می‌کنم به سایت شرکت‌های رسپاد و رنگهای صنعتی ایران مراجعه شود.
 • انواع کفپوش‌های اپوکسی و پلی یورتان.
 • رنگ‌های کوره ای.
 • انواع حلال‌ها.

کفپوش اپوکسی در کجا‌ها کاربرد دارد و چه مزایایی دارد که این روزها از آن استقبال زیادی به عمل می‌آید؟

هر کجا که به سطحی صاف و یکنواخت و بدون درز احتیاج داشته باشید، تنها گزینه موجود استفاده از کفپوش است. به همین جهت کفپوش اپوکسی و پلی یورتان بدون جایگزین هستند. این کفپوش‌ها در حوزه‌های دکوراتیو، ساختمانی، صنعتی، ورزشی و بهداشتی کاربرد وسیع دارند.

مزیت کفپوش اپوکسی درمقایسه با سایر روش‌هایی مانند بتن و سنگ و سرامیک چیست؟

همانگونه که عرض شد کفپوش اپوکسی و پلی یورتان به صورت یکپارچه و بدون درز در فام‌های مختلف اجرا می‌شود و در نتیجه بسیار چشم نواز و زیبا به نظر می‌رسد. ضمن اینکه این کفپوش‌ها به سادگی قابل ترمیم هستند. ضمن اینکه در صورت لزوم امکان تجدید لایه تاپ کوت (لایه نهایی) به راحتی وجود دارد. درحالیکه روش‌های دیگر فاقد این ویژگی هستند. از نظر بهداشتی و راحتی در شستشو نیز این کفپوش‌ها نسبت به سایر روش‌ها ارجحیت دارند.

در مورد کفپوش تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان و مقایسه بین آنها توضیحاتی ارائه بفرمایید.

این دو کفپوش از جهاتی کاملا شبیه هم هستند و تفاوت آنها در کاربری‌هایی هست که استفاده می‌شود. کفپوش پلی یورتان منعطف تر از اپوکسی است و به همین دلیل در مقابل ضربه یا تنش‌های سازه ای از خود مقاومت بیشتری نشان می‌دهد. از طرف دیگر کفپوش اپوکسی چسبندگی بیشتری به بتن داشته و مقاومت شیمیایی بیشتری دارد. البته به دلیل سختی بیشتر، خش پذیری اپوکسی نسبت به پلی یورتان بیشتر است.

اصولا چند نوع کفپوش وجود دارد و موارد مصرف آنها چیست؟

کفپوش‌ها انواع مختلفی دارند که هرکدام بسته به نوع کاربری، محل، و موقعیت سازه استفاده می‌شوند. اما به طور کلی مشهورترین کفپوش‌ها به طور خلاصه شامل این موارد هستند:

 • انواع کفپوش‌های اپوکسی شامل: کفپوش اپوکسی صیقلی، کفپوش اپوکسی پوست پرتغالی، کفپوش اپوکسی سیلیس پاش، کفپوش اپوکسی ویژه پارکینگ،کفپوش اپوکسی مخصوص رمپ و…
 • انواع کفپوش پلی یورتان شامل کفپوش پلی یورتان صیقلی،کفپوش پلی یورتان پوست پرتقالی، کفپوش پلی یورتان مضرس، کفپوش پلی یورتان مخصوص پارکینگ و رمپ و…
 • کفپوش اپوکسی نوالاک
 • کفپوش ضد اسید اپوکسی وینیل استر
 • کفپوش اپوکسی فایبر گلاس (Fiberglass Epoxy)
 • کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

راه‌های ارتباط با تیم کارشناسان و مشاوران رسپاد چیست؟

رسپاد یک سیستم قوی ارتباط با مشتری دارد و کافی است از طریق تلفن، نمابر، سایت، ایمیل و یا شبکه‌های اجتماعی تماس بگیرند تا کارشناسان ما پاسخگو باشند. تلفن تماس با رسپاد:  88279096

پایان رپرتاژ آگهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز