کد خبر: 1142186 A

آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که اگر سرویس های دوره ای مربوط به لیفتراک خود را به موقع انجام دهید میتوانید از هزینه های سنگین برای تعمیرات اساسی جلوگیری کنید.

بررسی فنی و سرویس به موقع همه اجزا لیفتراک از جمله موتور و گیربکس، فیلترها، تعویض به موقع روغن موتور و گیربکس، چک کردن روغن هیدرولیک و سیستم هیدرولیک ،چک کردن دکل و جک ها و .... تاثیر به سزایی در صرفه جویی هزینه ها دارد  .

البته باید در نظر گرفت که میتوان این سرویس ها را توسط کارشناس و مکانیک با تجربه انجام داد که  اگر در زمان مناسب نیاز به تعویض یا تعمیر قطعه ای بود انجام شود زیرا با توجه به افزایش قیمت نسبت به سال های گذشته هزینه های تعمیر اساسی یا بازسازی لیفتراک بسیار افزایش پیدا کرده است.

مجموعه اپال ماشین علاوه بر ارائه خدمات بابت لیفتراک هایی که به فروش میرساند آماده عقد قرارداد های تعمیر، نگهداری و سرویس های دوره ای سایر لیفتراک های مشتریان عزیز در تمام نقاط ایران میباشد.

سرویس دوره ای لیفتراک

سرویس دوره ای لیفتراک بسته به مدل و میزان ساعت کارکرد لیفتراک متفاوت میباشد . معمولا لیفتراک صفر و لیفتراک کم کارکرد در طول سال به ۵ بار سرویس دوره ای نیاز دارد که برای لیفتراک نو تقریبا هر ۴۰۰ساعت کارکرد یک دوره سرویس نیاز میباشد.

در سرویس دوره ای لیفتراک صفر و کم کارکرد به غیر از چک کردن قطعات مختلف، لیفتراک نیاز به تعویض قطعات مصرفی شامل فیلتر روغن و فیلتر هوا، روغن موتور و گیربکس دارد.

همچنین باید در نظر داشته باشیم برای سرویس های دوره ای لیفتراک علاوه بر ساعت کارکرد ،شرایط و محیطی که لیفتراک در ان مشغول به کار است نیز دارای اهمیت میباشد. مواردی از قبیل : شرایط اب و هوایی ، محیط های الوده و پر از گرد و غبار ، چک کردن لیفتراک در فصول مختلف سال و ..... برای مثال فیلتر لیفتراک که در محیط پر گرد غبار کار میکند زودتر از سایر لیفتراک ها نیاز به تعویض دارد.

سرویس دوره ای لیفتراک کارکرده:

در لیفتراک دست دوم یا کارکرده با ساعت کارکرد بالا علاوه بر تعویض قطعات مصرفی لیفتراک، قطعات اصلی نیز حتما باید توسط مکانیک لیفتراک مورد بررسی قرار گیرد مواردی که مکانیک لیفتراک باید در نظر بگیرد و چک شود عبارتند از: روغن سوزی لیفتراک، کم کردن روغن گیربکس و موتور لیفتراک، روغن ریزی، سیستم هیدرولیک لیفتراک، کم کردن اب رادیاتور لیفتراک و مواردی از این قبیل

بازسازی و اورهال لیفتراک :

خرید لیفتراک

منظور از اورهال و بازسازی لیفتراک مجموعه فعالیت هایی است که روی لیفتراک کارکرده مدل پایین انجام میشود تا تقریبا همه اجزا و قطعات لیفتراک نو شوند که در بحث خرید لیفتراک هم این موضوع حائر اهمیت می باشد. کارهایی که معمولا برای بازسازی لیفتراک انجام میشود عبارتند از: تعویض موتور یا قطعات موتور لیفتراک مانند سیلندر موتور، تعویض قطعات مربوط به به گیربکس لیفتراک در لیفتراک برقی تعمیر برد حرکت و برد بالابر لیفتراک ،رنگ آمیزی و نقاشی لیفتراک و تعویض قطعاتی که در ظاهر لیفتراک نیز تاثیر گذار است مانند چراغ ها، صندلی لیفتراک، لاستیک ها و مواردی از این قبیل که از همه لحاظ یک لیفتراک کارکرده با مدل پایین کارایی یک لیفتراک در حد نو را داشته باشد.

چک لیست روزانه :

برای افزایش طول عمر لیفتراک و تضمین ایمنی آن بازرسی روزانه از اهمیت بالایی برخوردار است، این بازرسی ها بهتر است قبل از شروع به کار لیفتراک انجام شود و تنها چند دقیقه طول خواهد کشید ولی در عوض لیفتراک در وضعیت مناسبی برای کار شما قرار می گیرد.

به منظور جلوگیری از حوادث برای لیفتراک بهتر است اپراتور قبل از شروع کار با لیفتراک آسیب های احتمالی را شناسایی کند. مخصوصا در زمانی که یک لیفتراک توسط چند اپراتور استفاده می شود مهم است هر اپراتور وضعیت لیفتراک را با دقت چک کند.

بررسی های بصری :

-لاستیک ها

-وضعیت چراغ ها

-علائم آسیب به بدنه

-علائم آسیب به دکل و اتصالات

-بازدید زیر لیفتراک برای نشت روغن و سوخت

بررسی های فنی:

-بررسی کپسول گاز مایع از نظر نشت

-اتصالات باطری لیفتراک

-بررسی شیلنگ های هیدرولیک

بررسی سطح مایعات :

-روغن هیدرولیک

-روغن ترمز

-سوخت لیفتراک

-بررسی آب رادیاتور و ضد یخ

پس از انجام بررسی های اولیه اپراتور می تواند با راه انداختن لیفتراک چند آزمایش ایمنی به شرح ذیل نیز انجام دهد.

ترمز دستی

حرکت جلو و عقب

بوق، چراغ های خطر ،چراغ های راهنما

محدوده حرکت فرمان

بالا و پایین آمدن دکل لیفتراک

گذراندن این روال بازرسی روزانه نه تنها باعث افزایش ایمنی می شود، بلکه بر تعمیر لیفتراک و نگهداری لیفتراک و همچنین جلوگیری از خرابی های گسترده تاثیر می گذارد. با این بررسی ها هر گونه مشکل احتمالی لیفتراک قبل از اینکه به موضوع اصلی نگران کننده تبدیل شود توسط اپراتور قابل شناسایی می باشد.

شرکت اپال ماشین ارائه دهنده انواع قطعات لیفتراک با کیفیت و با قیمت های رقابتی آماده مشاوره به شما مشتریان عزیز می باشد.

انتهای پیام/
قطعات لیفتراک لیفتراک دست دوم اپال ماشین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر