کد خبر: 1131420 A

اگر خودرو شما کپ میکند، و یا در هنگام شتاب گرفتن ریپ میزند یا مصرف سوخت بالایی دارد و یا برق دزدی داره، این مطلب را تا آخر بخونید که برای شما بسیار کاربردی است

امروز قصد داریم در مورد یه قطعه خیلی مهم و حساس براتون کمی صحبت کنیم. قطعه ای به نام وایر شمع و یک وایر شمع خیلی خوب به نام وایر شمع بوجیکرد رو بهتون معرفی کنیم. ابتدا وایر شمع رو تعریف می کنیم.

وایر شمع چیست؟

وایر شمع کابل چند لایه و بسیار مقاوم است که برق با ولتاژ بالا را از کوئل گرفته و به سر شمع ها منتقل می کند. گاهی برق داخل وایر شمع به 25 هزار ولت میرسد. این ولتاژ بالا به راحتی از کوچکترین روزه راه به سوی بیرون پیدا می کند و به سر شمع نمی رسد. برای جلوگیری از این کار باید روی وایر شمع و اتصالات آن به خوبی کار کرده باشند و وایر کاملا عایق باشد.

برای خرید وایر ماشین از یدک پارس اینجا کلیک کنید.

تاریخچه وایر شمع بوجیکرد اصل فرانسه

شرکت Electricfil در سال 1936 در فرانسه تاسیس شد. به صورت اختصاری به  EFI معروف شده است. در 20 سال اول فعالیت خود در حوزه تولید کابل های برق لوازم خانگی به شهرت رسید. در سال 1957 که قوانینی برای استاندارد تولید کابل های بدون نویز وضع شد، EFI کابل های بوجیکورد را در سال 1959 تولید و به ثبت رساند و شهرت جهانی پیدا کرد. این شرکت در فرانسه به EFI  معروف است.

در دو حوزه ذیل فعالیت دارد:

  • oe یعنی فقط برای خودروسازها و خط تولید آن ها قطعه با کیفیت تولید می کند.
  • servis در این حوزه برای بازار افتر مارکت فعالیت دارد. در قسمت سرویس در دو حوزه ذیل فعالیت دارد.

بوجیکورد: در حوزه بوجیکورد قطعاتی مانند کابل وایر، وایر، کوئل، پلاتین و خازن یا فیوز دلکو را تولید می کند.

سنسور: در این قسمت انواع سنسور های موتور و ترموستات ها را تولید و روانه بازار مصرف می کند.

 شرکت EFI یک شرکت فرانسوی بوده که قدمت 80 ساله در تولید قطعات یدکی خودرو دارد. این شرکت به صورت خانوادگی اداره می شود.

شرکت بوجیکرد برای تمامی خودروهای دنیا وایر تولید می کند. چون شرکت فرانسوی هست برای انواع پژو هم وایر تولید می کند. وایر پژو 405 1800 بوجیکرد و وایر پژو 2000 کاربراتور بوجیکرد در بازار ایران از استقبال خوبی برخوردار شده اند.

 این شرکت علاوه بر تولید وایر کابل وایر شمع هم تولید می کند. چند سالی است که شرکت پرتوناب که نمایندگی وایر شمع بوجیکرد فرانسه در ایران است کابل های وایر بوجیکرد را وارد کرده و وایر را در داخل کشور مونتاژ میکنند. یکی از دلایلی که روی جعبه های این وایر ها پرتوناب خورده همین است.

وایر شمع بوجیکرد پیکان، وایر شمع بوجیکرد تیبا و وایر شمع بوجیکرد پراید هم توسط شرکت پرتو ناب و با کابل های بوجیکرد در بازار ارائه می شد.

3دلیل برای خرید وایر شمع بوجیکرد اصل فرانسه

1: مخترع کابل های جدید وایر شمع شرکت فرانسوی بوجیکرد است و این وایر توانسته در بازار مصرف با اقبال عمومی روبرو شود.

2:دارای طول عمر بالا و برق رسانی بسیار خوبی است و نویز و پارازیت هم ایجاد نمی کند.

3: تقریبا برای تمامی خودروهای روز دنیا وایر تولید میکند.

یدک پارس یکی از اصلی تامین کنندگان باسابقه در کشور است که وایر شمع بوجیکرد اصل را تامین می کند. برای خرید از یدک پارس کلیک کنید.

انتهای پیام/
یدک پارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر