کد خبر: 1077058 A

وکیل طلاق توافقی در تهران چگونه روند طلاق توافقی را سرعت می‌بخشد؟

بنده وکیل طلاق توافقی در تهران هستم که قصد دارم در این مقاله بر اساس قوانین سال ۱۴۰۰ و همچنین با تکیه‌بر تجربه‌های موفقی که در حل این دعاوی داشتم و دارم؛ شمارا با پروسه طلاق توافقی آشنا کنم.

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران و کرج نیز چیزی بیشتر از مطالبی که در این مقاله بیان کردم، در اختیار شما قرار نخواهد داد. (برای مطالعه کامل این نوشته به سایت موسسه حقوقی و داوری عدالت‌گستر فتح به نشانی https://ctlaw.ir مراجعه نمایید)

وکیل برای طلاق توافقی در تهران با توجه به نوع طلاق، پروسه ساده‌تری را نسبت به شهرهای دیگر طی می‌کند.

مهم نیست وکیل طلاق توافقی در شرق تهران باشد یا در غرب. آن چیزی که اهمیت دارد این است که او بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن با توجه به شرایط عاطفی زوجین، این پروسه را به اتمام برساند.

در این مقاله بنده به موضوعاتی مثل مدت‌زمان طلاق توافقی در تهران، هزینه‌ها، نفقه، مهریه، حضانت فرزند، مراحل کامل مطابق با قوانین جدید سال ۱۴۰۰ و تمام جنبه‌های مرتبط با طلاق توافقی به‌صورت کامل پرداخته‌ام.

 چگونه یک وکیل خوب برای طلاق و خانواده پیدا کنم؟

داشتن وکیل خوب و یک مشاور حقوقی باتجربه و ماهر برای طلاق در طول جریان یک پرونده حقوقی به‌خصوص دعاوی خانواده و طلاق با توجه به اینکه در حصول نتیجه به نفع شما قطعاً تأثیر مثبت خواهد گذاشت، از شدت آلام و اثرات سوء آن خواهد کاست. داشتن وکیل خوب طلاق به کمی توجه و دقت و آگاهی و شناخت و البته کمی هم شانس نیاز دارد. در ادامه تلاش شده تا نکات کلیدی و مهم انتخاب یک وکیل خوب و ماهر برای دعاوی خانواده و طلاق به اطلاع مخاطبان گرامی برسد. در ادامه تلاش شده است به مهم‌ترین روش‌های پیدا کردن و شناخت وکیل خوب برای دعاوی خانواده و طلاق اشاره شود. به‌طور اجمالی علاوه بر پرس‌وجو از دوستان و کسانی که تجربه مشابه نادرند شاید بتواند گفت جستجو در گوگل و مطالعه یادداشت‌ها و مطالب و دست‌نوشته‌های یک وکیل راه خوب و قابل‌اطمینانی برای شناخت میزان تبحر، نکته‌سنجی و مهارت آن وکیل برای طلاق و دعاوی خانواده باشد.

راه‌های انتخاب وکیل خوب برای طلاق – بهترین وکیل خانواده

پیدا کردن و انتخاب یک وکیل خوب، مجرب و ماهر برای طلاق و دعاوی خانواده به همان اندازه پیدا کردن یک مهدکودک یا مدرسه خوب برای فرزندتان یا یک پزشک خوب برای عزیزانتان، اهمیت دارد مطمئناً شما دنبال هر وکیلی نیستید! وکیلی می‌خواهید که بتوانید به او اعتماد کنید.

مطمئناً برای انتخاب و پیدا کردن وکیل مجرب و خوب طلاق و دعاوی خانواده، اول از بقیه پرس‌وجو می‌کنید، دوستان و نزدیکانی که شرایط مشابه داشته‌اند و از وکیل استفاده کرده‌اند.

در این مطلب نکاتی آورده‌ایم که برای پیدا کردن وکیل مجرب و خوب برای طلاق بسیار برایتان مفید خواهد بود. انتخاب وکیل خوب طلاق تصمیم بسیار مهمی است چون وضعیت معیشتی و روانی و مالیتان درخطر است.

وکیلی را انتخاب کنید که تخصص وی طلاق و دعاوی خانواده باشد. توجه داشته باشید که از یک بدهکار شکایت ندارید یا نمی‌خواهید برای جرمی از شما دفاع کنند. می‌خواهید طلاق بگیرید و به همین دلیل به کسی نیاز دارید که باهمه چم‌وخم و روند طلاق و دعاوی خانوادگی و دادگاه‌های خانواده آشنا باشد.

ابتدا با چند وکیل متخصص دعاوی خانواده مشاوره کنید. بااینکه وکیلی ممکن است اعتبار خیلی خوبی داشته باشد اما ممکن است از رفتار او خوشتان نیاید. وکیل انتخاب‌شده توسط شما نباید کسی باشد که با او احساس راحتی نمی‌کنید چون قرار است ساعات زیادی را باهم بگذرانید.

خود را برای پاسخگویی به تعداد زیادی از سؤالات کلیدی وکیل آماده کنید. باید اطلاعات‌پایه و اساسی مثل طول مدت ازدواجتان، اسم و سن فرزندانتان، جدول زمانی زندگی زناشویی‌تان، فعالیت‌ها، تغییرات و شغلی و از این قبیل را در اختیار وکیل دادگستری قرار دهید. برای اینکه وکیل بتواند با احاطه و اشراف شمارا در بهترین مسیر حقوقی قرار دهد لازم است اطلاعات زیادی در مورد شما داشته باشد.

میزان بودجه و درآمدتان را به اطلاع وکیل برسانید. وکیل باید تصویر درستی از امور مالی و هزینه‌های زندگی شما داشته باشد. همچنین اسناد و مدارک کلیه دارایی‌ها بدهی‌های زناشویی خود را نیز تهیه کنید.

مطمئناً دوست دارید همه‌چیز در پروسه طلاق برایتان خوب پیش برود و به همه حق‌وحقوقتان تمام و کمال دست پیدا کنید و انتخاب یک وکیل خوب و مجرب به شما برای رسیدن به این هدف کمک می‌کند. توجه داشته باشید دستمزد همه وکلا یکسان نیست اگر به دنبال خدمات حقوقی خوب و ویژه هستید طبیعتاً مبلغ بیشتری باید هزینه کنید.

60

 صرف داشتن وکیل فارس از تجربه و تخصص، راهگشا نیست. اگر توانایی گرفتن وکیل را ندارید تحت نظر یک وکیل طلاق و دعاوی خانواده خوب و باتجربه و متخصص و با اخذ مشاوره به‌صورت مستمر، خودتان پیوندتان را پیگیری کنید بجای اینکه به دلیل عدم توانایی مالی دنبال وکیل ارزان بروید!!! پس مشاوره با یک وکیل خوب و باتجربه و انجام کار توسط خودتان (در صورت عدم توانایی مالی) بهتر از داشتن یک وکیل ارزان و کم‌تجربه است.

 

درد و دلتان را برای یک غریبه ابراز کرده‌اید (اگر فرض کنیم که وکیل را از قبل نمی‌شناخته‌اید)! آیا وکیل موردنظر واقعاً به حرف‌هایتان گوش می‌داد؟ یادداشت‌برداری می‌کرد؟ به سوا لاتتان پاسخ می‌داد؟ مهم‌تر اینکه آیا بعدازاینکه به او وکالت دادید و او را به‌عنوان وکیل خود انتخاب کردید و بعدازاینکه دفتر او را ترک کردید، پیگیر مسائلتان بود و در ۲۴ ساعت اول تماس‌هایتان را پاسخ می‌داد؟ اگر این‌طور نبود، باید وکیل دیگری برای خودتان پیدا کنید. شما به کسی نیاز دارید که طرف شما باشد و کمترین کاری که یک وکیل می‌تواند بکند این است که تلفنتان را در یک مدت‌زمان معقول پاسخ دهد یا در صورت عدم امکان پاسخ به تلفن در آن زمان، در اولین فرصت به شما پیام داده یا تماس بگیرد.

اقدام قانونی برای طلاق کاری دلهره‌آور است اما با داشتن یک وکیل خوب و مجرب و توانا مصائب راه برایتان ساده‌تر و هموارتر خواهد شد.

شرایط طلاق توافقی چیست؟

به‌طور خلاصه طلاق توافقی به طلاقی گفته می‌شود که زوجین به هر دلیلی تمایل دارند با تفاهم از هم جدا شوند هر توافقی که آن‌ها در خصوص مهریه، نفقه، جهیزیه، حضانت و ملاقات فرزند داشته باشند ازنظر دادگاه محترم و قابل‌قبول خواهد بود. به‌عنوان‌مثال زوجین توافق می‌کنند زوجه مهریه را در قبال طلاق ببخشد یا کل آن را دریافت کند و یا با شرایط توافق شده مهریه پرداخت شود و یا حتی قسمتی از مهریه بذل و قسمتی دیگر پرداخت شود. بنابراین تمام موارد توافق در رأی دادگاه منعکس خواهد شد و قابلیت اجرا دارد.

رویه موسسه حقوقی و داوری عدالت‌گستر فتح چنین است که در بدو امر توافقات زن و شوهر از آن‌ها پرسیده می‌شود و سپس صورت‌جلسه شده و به امضا ایشان می‌رسد و در ادامه به وکالت از زوجین رأی دادگاه طبق توافق آن‌ها از دادگاه خانواده اخذ می‌شود.

مهم‌ترین ویژگی موسسه حقوقی و داوری عدالت‌گستر فتح بهره‌مند بودن از وکلای پایه‌یک دادگستری، متخصص و مجرب در حوزه‌های مختلف حقوقی و کیفری است. جهت مشاوره با شماره 6595699-0912 تماس بگیرید.

انتهای پیام/
طلاق توافقی طلاق توافقی در تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر