کد خبر: 116388 A

ایلنا بررسی می‌کند؛

ماجرای درگیری یک دانشجو دختر با انتظامات پلی‌تکنیک

یک دختر دانشجو دانشگاه امیر کبیر مدعی است که توسط عوامل انتظامات این دانشگاه مورد ضرب و شتم قرار گرفته است اما مدیرکل روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر این واقعه را تکذیب کرده و گفته است که این دانشجو اخراج آموزشی بوده و اجازه ورود به دانشگاه را نداشته است.

ماجرای درگیری یک دانشجو دختر با انتظامات پلی‌تکنیک

ایلنا: مدیرکل روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درگیری دانشجوی دختر این دانشگاه را با انتظامات تایید اما ضرب وشتم او را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ یکی‌از دانشجویان دختر دانشگاه امیر کبیر(پلی‌تکنیک) باارسال نامه ای به ایلنا مدعی شد که درتاریخ ۴/۸ / ۱۳۹۲ ضمن ممانعت ازورودش به داخل دانشگاه از سوی انتظامات دانشگاه مورد ضرب و شتم قرار گرفته و سیلی هم به صورتش نواخته شده است.

بنابراین گزارش؛ این دانشجو درنامه متذکرشده است که به گفته مسولین انتظامات و هم چنین دبیر کمیته انظباطی، دستور ممنوعیت ورود او به دانشگاه توسط شخص دکتر علیرضا رهایی ریاست دانشگاه امیرکبیر صادر شده است.

این دانشجو دراین نامه با تاکید براینکه ورود به دانشگاه حق قانونی هر دانشجوییست، می افزاید: بر این اساس، اینجانب خود را محق ورود به دانشگاه دانسته و بر این امر اصرار ورزیدم اما پس از داخل شدن به دانشگاه توسط یکی از کارمندان انتظامات که به منظور جلب بنده در صحن دانشگاه فرستاده شده بود مورد ضرب و شتم قرار گرفتم و سیلی ای به صورتم نواخته شد که این حادثه در حضور جمعی از دانشجویان و هم چنین همکار ایشان رخ داد.

به گفته وی پس از اعتراضش در دفتر انتظامات، پرسنل به پشتوانه حمایتی ریاست انتظامات دانشگاه این موضوع را به کلی انکار کرده و سعی در وارونه جلوه دادن حادثه و نتیجتا مقصر جلوه دادن من نمودند.

وی دراین نامه به صحبت هایش با ریاست دانشگاه " علیرضا رهایی " ساعاتی بعد از این حادثه اشاره کرده و می افزاید: پس از مشاهده ریاست دانشگاه دکتر علیرضا رهایی، در صحن، موضوع را با ایشان در میان گذاشتم که ایشان ضمن اظهار بی اطلاعی در مورد ممنوع الورودی اینجانب، با بی تفاوتی آشکار، حادثه مذکور را تا سطح یک درگیری ساده تقلیل داد و در این رابطه حتی اظهار تاسف ظاهری هم ننمود.

این دانشجوی دختر دانشگاه امیرکبیر همچنین در این نامه که به وزارت علوم نیز ارسال کرده است از این وزارت خانه درخواست کرده است موضوع شرح داده شده را که نه یک شکواییه شخصی بلکه شرح درد جامعه دانشجویی و هتک حرمت ساحت دانشگاه است، پیگیری کنند.

همچنین بعد از این اقدام از سوی انتظامات دانشگاه، دانشجویان نامه اعتراض آمیزی را به همراه یک بیانیه صادر کرده‌اند.

این در حالیست که بختیاری مدیر کل روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن تکذیب ضرب و شتم این دانشجو توسط انتظامات دانشگاه، در گفتگو با خبرنگار ایلنا در این باره گفت: این دانشجو به دلیل مشروط شدن ۴ یا ۵ ترم از سوی معاونت آموزشی ازدانشگاه صنعتی امیرکبیر اخراج آموزشی شده است.

وی با اشاره به این که ایشان چند مورد نیز به کمیته انضباطی احضار شده است، افزود: این دانشجو به دلیل ناهنجاری رفتاری و استعمال دخانیات در فضای عمومی دانشگاه چندین مورد تذکر انضباطی کتبی دریافت کرده است.

بختیاری در تشریح ماجرای درگیری دانشجوی دختر دانشگاه امیر کبیر با انتظامات این دانشگاه گفت: براساس گزارش انتظامات، زمانی که این خانم به دانشگاه مراجعه کردند به او گفته شده است که اخراج آموزشی هستید و دیگر نباید به دانشگاه بیایید اما این دانشجو شروع به داد و بیداد کرده و حتی روسری خود را برداشته است.

وی ادامه داد: به گفته انتظامات دانشگاه، به این دانشجو گفته شده است که شما اخراج آموزشی هستید و دستش را گرفته‌اند که بیرون برود اما همان طور که گفتم او داد و بیداد کرده و روسری اش رادرآورده است.

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: چنین افرادی وقتی به این شرایط می‌رسند معمولاً ترفندی را می‌زنند که افراد دیگر را مقصر کنند تا شاید تخفیفاتی بگیرند ولی واقعیت این است که ایشان از نظر آموزشی مشکل داشته‌ است.

بختیاری در پاسخ به این سؤال که دانشجو مدعی شده است موردضرب و شتم قرارگرفته و سیلی به گوش او نواخته شده است، افزود: ضرب و شتمی در کار نبوده است زیرا ایشان به هیچ یک از نهادهای دانشگاه شکایتی نکرده اند و به طور حتم اگر کسی چنین اتفاقی برایش افتاده باشد حتماً باید گزارش آن را به نهادهای رسمی دانشگاهی می داد و به آنجا شکایت کرده و اعتراض خود را منتقل می‌کرد.

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: از همه واحدهای دانشگاه استعلام شده اما هیچکس از این دانشجو شکایت مکتوبی نداشته و هیچکس سیلی زدن به صورت او را تأیید نکرده است.

جامعه دانشجو روابط عمومی ضرب و شتم کمیته انضباطی ناهنجاری وزارت علوم دانشگاه دختر انتظامات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر