کد خبر: 742892 A

علی محمد صمیمی گفت: ممکن است هر کشوری با هر اقلیمی نوع خاصی از خرما را بپسندد که نمی‌توان گفت کدامیک برتری دارد.

علی محمد صمیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره وضعیت بازار خرما اظهار داشت: قیمت خرما در کشور با توجه به نوسانات نرخ ارز وضعیت خوبی داشت اما در بازار جهانی تغییر چندانی شاهد نبودیم.

وی با بیان اینکه به لحاظ تامین و تولید در وضعیت مناسبی قرار داریم، افزود: خرما به میزان کافی در بازار موجود است و مشکلی از این بابت نیست فقط در ماه رمضان باید نسبت به صادرات دقت بیشتری شود تا بازار داخل با مشکل مواجه نشود.

عضو انجمن خرمای کشور خاطرنشان کرد: جایگاه خرما در سبد غذایی مردم نسبت به سال‌های قبل بهتر شده و به مرور ارتقا پیدا می‌کند. 

وی درباره کیفیت انواع خرما گفت: انواع خرما به لحاظ طعم متفاوت هستند، اما به لحاظ کیفیت نمی‌توان گفت کدامیک بهتر است. ممکن است هر کشوری با هر اقلیمی نوع خاصی از خرما را بپسندد که نمی‌توان گفت کدامیک برتری دارد. مثلا روسیه خرمای مرطوب و مالزی به دلیل اقلیم متفاوت خرمای خشک را می‌پسندند.

صمیمی یادآور شد: خرما از نظر قیمت و طعم متفاوت هستند و هر کشوری یک نوع خاصی از بسته بندی را ترجیح می‌دهد مثلا تاجر افغان یا روس در انتخاب نوع خرما سلیقه متفاوتی دارند که ربطی به کیفیت آن ندارد.

ایران و جهان خرما مالزی ماه رمضان نرخ ارز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر