کد خبر: 721833 A

برگزاری مراسم رونمایی از شبکه تبادل دارایی مبتنی بر بلاک چین ققنوس

مدیرعامل شرکت ققنوس:ما متاسفانه بانکداری الکترونیک را بدون الگوی اقتصاد کلان طراحی کرده‌ایم اما ما سعی می‌کنیم از نظرات اقتصاددانان در این راستا بهرمند شویم تا سرعت جابجایی دارایی‌ها افزایش یابد.

برگزاری مراسم رونمایی از شبکه تبادل دارایی مبتنی بر بلاک چین ققنوس

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا مراسم رونمایی از شبکه تبادل دارایی مبتنی بر بلاک چین ققنوس برگزار شد در این مراسم ولی‌الله فاطمی مدیر عامل شرکت ققنوس گفت: چهار بانک بزرگ یعنی بانک ملی، ملت، پارسیان و پاسارگاد کمتر از یک سال پیش این کنسرسیوم را تشکیل دادند و امروز شاهد عرضه توکن طلا در عرصه  بلاک چین هستیم تا بانک‌ها در راستای افزایش رفاه و توسعه کشور توانمندتر شود.

وی افزود: بستر ققنوس این چهار بانک و شرکت‌های آی تی آنها  است و شاید توکن طلا پشتوانه‌ای برای حفظ دارایی‌های مردم و توکنیزه کردن دارایی‌های ملکی بویژه اموال مازاد بانک‌ها باشد. امیدواریم زمینه تولید ابزار نوین مالی را داشته باشیم و در قالب کیف پول یا ابزار موبایل در اختیار مردم قرار بگیرند.

مدیرعامل شرکت ققنوس تصریح کرد: امیدواریم هیجان و علاقه بیشتری در سپرده گذاران و سرمایه گذاران و حفظ ارزش ریال را شاهد باشیم و دارای‌های منجمد را به چرخه اقتصادی وارد کنیم. شاید برخی از اقتصاد کلان کلان نگران باشند که اگر این دارایی‌ها نقدپذیر باشند سبب تورم می‌شود، در حالیکه اگر در مسیر تولید باشند می‌توانند ارزش افزوده ملی را افزایش داده و این نگرانی اقتصاددانان کلان را برطرف کند.

فاطمی اظهار داشت: ما متاسفانه بانکداری الکترونیک را بدون الگوی اقتصاد کلان طراحی کرده‌ایم اما ما سعی می‌کنیم از نظرات اقتصاددانان در این راستا بهرمند شویم تا سرعت جابجایی دارایی‌ها افزایش یابد.

در ادامه این مراسم محمد رضا حسین‌زاده مدیرعامل بانک ملی اظهار داشت:  ما باید دست در دست بدهیم تا به پیشواز تحولات برویم، نگاه بانکداری و فعالین اقتصادی رو به جلو، مبتکرانه و همراه با تحولات جهانی است.

وی افزود: هم حاکمیت و هم بانک مرکزی از این موضوع استقبال می‌کنند و اقدام نیز در این راستا است که خبر خوشحال کننده‌ای است و ما در بانک ملی به نوبه خود از آن استقبال می‌کنیم.

 

انتهای پیام/
آی تی تورم چین سرمایه گذاران ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر