کد خبر: 686655 A

با امضای تفاهم‌نامه بین سازمان هواپیمایی تهران و بغداد؛

با امضای یادداشت تفاهم توسعه همکاری‌ سازمان‌های هواپیمایی کشوری ایران و عراق، پروازهای برنامه‌ای از ۹۱ پرواز در هفته به ۱۲۰ پرواز هفتگی افزایش می‌یابد.

به گزارش ایلنا، در این یادداشت تفاهم علاوه بر افزایش پروازهای برنامه‌‌‌ای از ۹۱ پرواز به ۱۲۰ پرواز هفتگی بین دو کشور، موضوعاتی نظیر تعامل و همکاری در حوزه‌‌‌‌های آموزش، ایمنی پرواز، ممیزی‌‌‌‌‌های مستمر ایکائو و ناوبری هوایی مورد توافق و تفاهم طرفین قرار گرفت.

این یادداشت تفاهم توسط مرتضی دهقان، معاون هوانوردی و امور بین‌‌‌‌الملل سازمان و علی خلیل ابراهیم، رییس سازمان هواپیمایی کشوری عراق به امضا رسید.

همچنین در جریان سفر هیات سازمان هواپیمایی کشوری دو سند تبادل ترافیک هوایی بین دو کشور و همکاری در زمینه جستجو و نجات با همتای عراقی امضا شد و از نحوه خدمات‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسانی به پروازها و مسافران ایرانی در فرودگاه نجف بازدید و با مسئولان فرودگاه مذکور مذاکراتی در خصوص افزایش سطح خدمات صورت گرفت.

گفتنی است، در این سفر مسعود نیکبخت، مدیرکل کنترل ترافیک هوایی کشور، محمد سعید شرفی، مدیرکل نظارت برعملیات هوانوردی، مراد اسماعیلی، مدیرکل حقوقی و اموربین الملل و سامانی دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی حضور داشتند.

ایران و عراق سازمان هواپیمایی کشوری سازمان هواپیمایی کشور سازمان هواپیمایی رابطه ایران و عراق روابط ایران و عراق سازمان هواپيمایی كشوری سازمان هواپيمايی كشوری سازمان هواپيمايى كشورى سازمان هواپيمایی کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر