کد خبر: 670097 A

عباس آخوندی مطرح کرد:

وزیر راه و شهرسازی تنها راه‌حل برون‌رفت تهران از مشکلات فعلی را توسعه قطار‌های حومه‌ای می‌داند.

به گزارش ایلنا، عباس آخوندی با بیان اینکه افزایش قطار‌های حومه‌ای برای تهران و حومه امری ضروری به شمار می‌رود که برای تحقق آن نیاز به سرمایه‌گذاری بسیار زیادی داریم، گفت: در حال حاضر گزارش تهیه و ساخت شرکت قطار‌های حومه‌ای را به دولت ارسال کرده و پیگیر تصویب هرچه سریع‌تر آن هستیم که امید داریم در نهایت بحث قطار حومه‌ای به مقصد تهران، در تمام کلانشهر‌ها نه فقط تهران به یک دستور کار اصلی تبدیل شود.

آخوندی درباره قیمت هر یک از ترنست‌های قطار‌های حومه‌ای گفت: قیمت هر یک از این ترنست‌های قطار حدود ۴ میلیون یورو است که رقم بسیار زیادی برای کشور محسوب می‌شود اما باید به این نکته توجه کنیم تنها راه‌حل تهران برای برون‌رفت از مشکلات فعلی همین قطار‌های حومه‌ای هستند چراکه در صورت افزایش این قطار‌ها و تسهیل دسترسی به کلانشهر تهران بسیاری از تقاضا‌ها برای سکونت و تمرکز بر این شهر کاهش خواهد یافت.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تهران دیگر توان پاسخگویی به افزایش ظرفیت بیش از این را ندارد، گفت: به واقع تا چه میزان می‌خواهیم تهران را بزرگ کنیم؟ قطعا امکان بیش از این حد وجود ندارد. ما باید در نهایت وضعیت پیرامون تهران را ارتقا بخشیده و رفاه و آسایش مردم را در این نواحی بالا ببریم.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر وضعیت شهر‌های جدیدی، چون پرند، هشتگرد و اندیشه که اطراف تهران واقع شده‌اند تا حد زیادی ارتق یافته، گفت: مسئله مهم دیگر این شهر‌ها سیستم حمل‌ونقل است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گفته این مسئول توسعه شبکه‌ریلی در حومه یکی از بهترین روش‌ها در گسترش سیستم حمل‌ونقل عمومی بین کلانشهر و محیط پیرامونی است که در تمامی دنیا تجربه شده است. این سیستم علاوه بر ارزان‌قیمت بودن دارای امنیت و ایمنی بالایی بوده و برای تمامی افراد خانواده بخصوص بانوان قابل استفاده است.

آخوندی در پایان متذکر شد: زمانی‌که یک مسافر از پرند به تهران می‌آید قطار برای وی بسیار امن و ارزان‌قیمت است.هم‌اکنون قیمت بلیت قطار تهران-پرند حدود ۱۵۰۰ تومان است که تقریبا شبه مجانی برای مسافران در می‌آید.

عباس آخوندی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر