کد خبر: 664615 A

مرکز آمار ایران اعلام کرد:

از تعداد ١٥٢ واحد مؤسسه جوجه کشی ، ١٨ واحد و از تعداد ٦٠٣ واحد پرورش مرغ مادر تعداد ٦ واحد نیز به صورت شرکت تعاونی می‌باشند که در کل ١١٩٠ واحد مرغداری در کشور به شکل تعاونی اداره می شوند.

به گزارش ایلنا، همزمان با ١٣ شهریور روز تعاون ، دفتر کشاورزی مرکز آمار ایران اعلام کرد: ‌براساس آخرین سرشماری انجام شده از واحدهای صنعتی طیور کشور و نتایج بدست آمده از مرغداری‌هایی که به صورت شرکت تعاونی اداره می‌شوند، از ١٨٠٩٣ واحد مرغداری پرورش مرغ گوشتی تعداد ١٠٧٢واحد و از ١٤٠٢ واحد مرغداری پرورش مرغ تخمگذار ،‌تعداد ٩٤ واحد به صورت تعاونی  می‌باشند.

 علاوه بر این، از تعداد ١٥٢ واحد مؤسسه جوجه کشی ،  ١٨ واحد و از تعداد ٦٠٣ واحد پرورش مرغ مادر  تعداد ٦ واحد  نیز به صورت شرکت تعاونی می‌باشند که در کل ١١٩٠ واحد مرغداری در کشور به شکل تعاونی اداره می شوند.

همچنین براساس آخرین سرشماری انجام شده از گاوداری‌های صنعتی کشور در سال ١٣٩٥، گاوداری‌های صنعتی که به صورت شرکت تعاونی اداره می‌شوند ٥٣٨ واحد بوده است که ١٥٢٤ نفر در این واحدها مشغول به کار بوده‌ند. تولید شیر این گاوداری‌ها در سال ١٣٩٤ نزدیک به ٩٣ هزار تن بوده و بیش از ٨١٠٠ رأس گوساله را پس از پرواربندی، برای تولید گوشت به بازار عرضه کرده‌اند.

ایران کشاورزی گوشت مرکز آمار ایران شرکت تعاونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر