کد خبر: 624473 A

وزیر نیرو در دیدار کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا خبر داد؛

وزیر نیرو گفت:‌ق رار شد در مهر یا آبان امسال کنفرانس سرمایه‌گذاری توسط شرکت‌های اروپایی در تهران برگزار شود و افرادی جهت برنامه‌‌ریزی تعیین شده‌اند تا زمینه همکاری به ویژه برای سرمایه‌گذاری کوچک و متوسط فراهم شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، میگل آریاس کانیته کمیسیونر انرژی و تغییرات آب و هوای اتحادیه اروپا پس از دیدار با اردکانیان وزیر نیرو در جمع خبرنگاران گفت: ما به همراه هیاتی به ایران آمده‌ایم تا با توجه به تحریم‌های صورت گرفته موانع را برداریم تا زمینه سرمایه‌گذاری فراهم شود و این مورد تاکید ما در گفت‌وگوهای امروز با زنگنه و اردکانیان بود.

وی در مورد مشکل نقل و انتقال پول به ایران گفت: طبق صحبت‌هایی که با آقای زنگنه داشتیم، نحوه انتقال پول نفت در راستای کاهش موانع و از اهداف سفر ما است. البته نباید فراموش کرد تنها انتقال پول نباید مورد توجه باشد بلکه ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا شرکت‌های اروپایی را جهت سرمایه‌گذاری متقاعد کنیم و در آینده راه حل‌های آن را ارائه خواهیم کرد.

کانیته در مورد موضع اروپا در صورت اعمال فشار از سوی آمریکا گفت: این یک تعهد جهانی است و فقط به آمریکا تعلق ندارد و اگر در آینده مشکلات زیاد شود اتحادیه اروپا به دنبال راهکار و بر طرف کردن آن خواهد بود.

 در ادامه اردکانیان در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه‌ای که در ۱۶ می و در صوفیه برگزار شد به اتفاق آرا تصمیم بر این شد که تمام اقدامات لازم را در جهت برطرف کردن مشکلات انجام دهند همان‌طور که ایران تمام  تعهدات خود را انجام داده است.

اردکانیان ادامه داد: همچنین مقرر شد تا سرمایه‌گذاران کوچک و متوسط توسط بانک سرمایه‌گذاری اروپا برای کاهش ریسک تحریم احتمالی  پوشش داده شود، که خبر تعیین‌کننده‌ای برای سرمایه‌گذاران حوزه نیرو و انرژی‌های تجدیدپذیر است.

وزیر نیرو متذکر شد: البته این موضوع می‌تواند به سایر پروژه‌ها مانند بهره‌‌وری آب و فاضلاب هم گسترش یابد. طوری که در حال حاضر نزدیک به ۱۲۰ شرکت آلمانی در ایران فعالیت می‌کنند که این تصمیم برای این شرکت‌ها تعیین‌کننده است.

 وی در مورد برنامه‌های آینده گفت: قرار شد در مهر یا آبان امسال کنفرانس سرمایه‌گذاری توسط شرکت‌های اروپایی در تهران برگزار شود و افرادی جهت برنامه‌‌ریزی تعیین شده‌اند تا زمینه همکاری به ویژه برای سرمایه‌گذاری کوچک و متوسط فراهم شود.

وزیر نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر