خبرگزاری کار ایران

معاون وزیر کشاورزی:

صادرات ۴۰۰۰ تن مرغ و ۱۶۰ هزار تن تخم مرغ در سال ۱۴۰۳

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۱۵۵۸

معاون وزیر کشاورزی از صادارت ۴۰۰۰ تن مرغ در سال جاری خبر داد و پیش‌بینی کرد که صادرات تخم مرغ در این سال به ۱۶۰ هزار تن برسد.

به گزارش ایلنا، محمدابراهیم حسن‌نژاد، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی از یک میلیارد و ۵۶۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در ۱۸ هزار و ۳۰۰ واحد مرغداری کشور در سال گذشته خبر داد و گفت:  انجام شده است، در سال ۱۴۰۳ کشور در تولید مرغ به خودکفایی پایدار می‌رسد.

وی افزود: برنامه‌ریزی شده که با افزایش تولید مرغ ذخایر استراتژیک کشور از محل تولید داخل انجام شود و مازاد تولید هم به کشورهای دیگر صادر شود. به گفته این مسئول از ابتدای سال ۱۴۰۳ حدود ۴ هزار تن مرغ به کشورهای دیگر صادر شده است و تولید مرغ هم از ۲.۶ میلیون تن عبور کرده است.

وی وضعیت تولید تخم مرغ کشور را بیش از نیاز کشور عنوان کرد و گفت که در سال گذشته با تولید یک میلیون و ۱۳۰ هزار تن تخم مرغ در کشور ۱۳۹ هزار تن هم به کشورهای دیگر صادر شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی اضافه کرد: برنامه ریزی شده است که امسال با افزایش تولید تخم مرغ میزان صادرات به ۱۶۰ هزار تن برسد.

ابراهیم نژاد گفت: کشور با تولید ۱۱.۵ میلیون تن شیر در تولید انواع محصولات لبنی خودکفا است و سال گذشته ۹۵ هزار تن پنیر و ۱۳ هزار تن کره به کشورهای دیگر صادر شد.

وی ادامه داد: با تولید بیش از ۱۸۵ هزار تن شیر خشک حدود ۹۵ هزار تن از این محصول صادر شد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز