خبرگزاری کار ایران

مدیرعامل توانیر:

احداث فاز نخست ایستگاه های شارژ خودروهای برقی در ۸ نقطه تهران

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۴۰۵۸

مدیرعامل توانیر از احداث ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی در هشت نقطه از تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، مصطفی مشهدی رجبی، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: در جلساتی که با وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی داشتیم، مقرر شد در هشت نقطه از تهران این ایستگاه‌ها با ظرفیت حدود هشت مگاوات احداث شود.

وی افزود: تعرفه شارژ خودروهای برقی همانند تعرفه مشترکان تجاری و با نرخ ٥٤٧ تومان در هر کیلووات محاسبه می‌شود.

مدیرعامل توانیر با اشاره به تنوع خودروهای برقی در جهان خاطرنشان کرد: در کشور برنامه‌ریزی توسعه این خودروها در میان‌مدت انجام شده و این برنامه‌ریزی حدود ٨٠ هزار خودرو اعم از عمومی و سواری را در بر می گیرد که  از این تعداد نیز در کوتاه مدت درخواست‌هایی برای ایجاد ایستگاه شارژ ١٠ هزار خودرو ارائه شده و نیاز به هشت مگاوات برق دارد که قابل تامین است.

رجبی مشهدی اظهار کرد: وزارت صمت برای میان مدت لازم است محل ایستگاه های شارژ را ارائه کند و مطابق برآورد انجام شده، با افزایش تعداد خودروها این میزان تا ٤٠ مگاوات نیز قابل افزایش است.

وی تاکید کرد: تقویت زیرساخت‌های تامین برق خودروهای برقی در دستور کار قرار گرفته و که با نهایی شدن آن از سوی وزارت صمت ابلاغ خواهد شد.

به گفته این مقام مسوول، در این طرح ملاحظات تامین برق اکثر مردم که خودروی برقی نداشته اما باید برق پایدار داشته باشند در نظر گرفته شده است تا ایستگاه های شارژ در ساعت هایی غیر اوج بار شارژ کنند.

مدیرعامل شرکت توانیر در ادامه با بیان اینکه در حال تامین زیرساخت‌های مربوط به اجرای این طرح هستیم یادآور شد: برنامه‌هایی برای توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر داریم که عملیات اجرایی آنها آغاز شده تا در سال ١٤٠٣ از توان تولید برق این نیروگاه ها در شبکه برق کشور استفاده کنیم.

وی تصریح‌کرد: وقتی از نیروگاه تجدیدپذیر برق تولید کرده و از خودروی برقی استفاده می کنیم، آلودگی هوا را مهار کرده و مزیت استفاده از خودروهای برق دو چندان خواهد شد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز