خبرگزاری کار ایران

نخستین واریزی برای نوسازی ناوگان ریلی از محل استجازه نفت انجام شد

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۱۱۶۶

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: پس از پیگیری های بسیار و عنایت رهبر معظم انقلاب در خصوص استجازه نفت، نخستین واریزی برای شرکت راه آهن برای نوسازی ناوگان حمل و نقل ریلی انجام شد.

به گزارش ایلنا  از راه آهن جمهوری اسلامی ایران، "سید میعاد صالحی" در آخرین جلسه شورای مدیران ستاد و مناطق راه آهن در سال ١۴٠٢، افزود: به ثمر نشستن ماده ۱۲، عملیاتی شدن استجازه نفت، انضباط بخشی به فرآیندهای مالی، اصلاح برخی فرایندهای مهم از جمله حذف کامل سیر واگنهای باشیر بسته یا دارای سیستم ترمز معیوب، حرکت به سمت تخصیص بهینه ناوگان به چرخه‌های مختلف مسیر چشمه‌های بار، تصویب جبران زیان مسافری از جمله مواردیست که زمینه رشد پرشتاب صنعت ریلی را فراهم کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با ارائه برنامه شرکت برای سال جدید، تاکید کرد: نهضت بازسازی لکوموتیو های متوقف طولانی مدت در سال آینده اجرایی می‌شود و همچنین ATC دار کردن همه لکوموتیو ها در دستور کار قرار می‌گیرد.

صالحی، اولویت مهم دیگر راه آهن را نوسازی و بازسازی واگن های مسافری دانست و بیان‌داشت: هر سه موضوع در سال ۱۴۰۳ به صورت همزمان پیگیری می شود؛ به طوری‌که نوسازی و بازسازی واگن‌های مسافری، بازسازی لکوموتیو های متوقف و ارتقای ایمنی از طریق ای تی سی مهم‌ترین برنامه معاونت ناوگان در سال ۱۴۰۳ خواهد بود و قاعدتا همه شرکت‌های تولیدکننده ناوگان باید این موضوع را مدنظر قرار دهند.

شکستن رکورد تاریخی حمل مسافر

وی گفت: شکستن رکورد تاریخی حمل مسافر ریلی نیز در هر دو سال گذشته اتفاق افتاد که امیدواریم این روند ادامه پیدا کرده و سال آینده نیز رکورد جدید در این زمینه به تبت برسد. صالحی خاطرنشان‌کرد: همانطور که شاخص‌های حمل و نقل برای ما مهم است، در سال آینده باید علاوه بر افزایش کمیت واگن‌های مسافری به افزایش کیفیت آنها بپردازیم تا مردم که از حمل و نقل ریلی خدمات می‌گیرند به نحو احسن تکریم شوند و حس رضایتمندی داشته باشند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز