خبرگزاری کار ایران

وزیر نیرو برای شرکت در اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل متحد عازم امارات شد

asdasd
کد خبر : ۱۴۲۳۳۲۵

وزیر نیرو به منظور شرکت در اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل متحد و بیان مواضع جمهوری اسلامی ایران میان سران بیش از 100 کشور دنیا عازم امارات متحده عربی شد

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو عصر امروز (پنجشنبه) به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل‌متحد به کشور امارات متحده عربی سفر کرد.

وزیر نیرو پیش از سفر خود با اشاره به مواضع جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: برنامه‌هایی که جمهوری اسلامی ایران برای کاهش انتشار آلاینده‌ها داشته و به خصوص برنامه‌هایی که در حال حاضر در دستور کار ما قرار گرفته است، در این اجلاس تشریح می‌شود.

وی با بیان اینکه در این اجلاس آخرین تغییرات اقلیمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد، افزود: شرایط تغییرات اقلیمی به گونه‌ای است که همه کشورها مسئولیت‌شان به یک شکل نیست و کشورهای توسعه یافته که در ایجاد شرایط اقلیمی و آب و هوایی و شرایط حدی آب و هوا تاثیرات فراوانی داشته‌اند، مسئولیت بسیار بالاتری دارند و راهکارها و پیشنهاداتی که در این اجلاس مورد بررسی قرار می‌گیرد در پی اسناد منتشره در  اجلاس‌های قبلی باید بیشتر متوجه این مسئولیت‌ها و کشورهایی که نقش بیشتری در انتشار آلاینده‌ها داشته‌اند، باشند.

وی با اشاره به مواضع جمهوری اسلامی ایران در تبیین شرایط موجود، یادآور شد: برنامه‌هایی که جمهوری اسلامی ایران برای کاهش انتشار آلاینده‌ها داشته و به خصوص برنامه‌هایی که در حال حاضر در دستور کار ما قرار گرفته است، در اجلاس تشریح می‌شود.

محرابیان تصریح کرد: عمده این اقدامات توسعه نیروگاه‌های حرارتی بر پایه آخرین فناوری‌ها و کاهش آلاینده‌ها با افزایش راندمان و افزایش بهره‌وری این نیروگاه‌ها و همچنین توسعه نیروگاه های تجدید‌پذیر به عنوان یک برنامه بسیار  پراهمیت در جمهوری اسلامی است.

وی به طرح موضوع برقی‌سازی به ویژه حمل و نقل عمومی در این اجلاس اشاره کرد و افزود: توسعه نیروگاه‌های اتمی به عنوان برنامه‌های مهم جمهوری اسلامی است و نقش بسزایی در کاهش انتشار آلاینده‌ها خواهد داشت که در این اجلاس نیز تشریح خواهد شد.

وزیر نیرو تدوین استانداردهای سخت‌گیرانه برای مصرف به‌ویژه لوازم خانگی و لوازمی که باعث انتشار آلاینده‌ها خواهد شد و همچنین هوشمندسازی شبکه‌های برق را از دیگر برنامه‌های مهم جهت تبادل نظر در این اجلاس اعلام کرد.

سازمان ملل اعلام کرده بیش از 100 رهبر جهان در اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل متحد طی روز به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت. 

بر این اساس، علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران سخنرانی خواهد کرد. علاوه بر وزیر نیروی ایران، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، ریشی سوناک نخست وزیر بریتانیا و لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا رئیس جمهور برزیل از جمله دیگر سخنرانان اجلاس سران هستند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز