خبرگزاری کار ایران

| 20:16   
کد خبر : ۱۳۸۴۱۳۳

شماره‌گذاری خودروهای بدون عوارض اسقاط متوقف شد

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت: شماره گذاری محصولات خودروسازانی که عوارض اسقاط ندادند، متوقف شد.

شماره‌گذاری خودروهای بدون عوارض اسقاط متوقف شد

به گزارش ایلنا و به نقل از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مهران سالاریه گفت: با وجود اعلام قبلی تعدادی از تولید کنندگان خودرو و موتورسیکلت نسبت به ثبت نام و ارایه عوارض اسقاط تاکنون اقدام نکرده‌اند. 

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده افزود: براساس ماده 10 قانون ساماندهی صنعت خودرو و اصلاحیه آن، یکی از ارکان شماره‌گذاری وسایط نقلیه تولیدی یا وارداتی نو شماره، دریافت مجوز از ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده است.

وی بیان داشت: بر این اساس تمامی وسایط نقلیه نو شماره اعم از سبک، سنگین و موتورسیکلت برای دریافت مجوز شماره‌گذاری یا مشمول ارایه گواهی اسقاط و یا پرداخت عوارض مربوطه به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند. 

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت: متاسفانه با وجود اعلام قبلی، هنوز تعدادی از تولید کنندگان خودرو و موتورسیکلت حتی نسبت به ایجاد صفحه خود در سامانه ستاد و ارایه عوارض اسقاط برابر قانون اقدام نکردند. 

وی گفت: لذا برابر هماهنگی انجام شده با پلیس راهور فراجا شماره‌گذاری این دسته از تولید کنندگان متوقف شده است. 

سالاریه با بیان این که هیچ خودرویی نباید خارج از فرآیند ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده شماره گذاری شود بیان داشت: تولید‌کنندگان یا واردکنندگان انواع خودرو باید نسبت به ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سامانه نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده به نشانی NNHK.ir اقدام و فرآیند مشخص شده را مطابق قانون برای دریافت مجوز شماره‌گذاری محصولاتشان طی کنند. 

وی افزود: بدیهی است خودروسازانی که شماره‌گذاری آنها متوقف شده است پس از طی مراحل قانونی مربوطه و ارایه گواهی اسقاط با پرداخت عوارض مربوطه وفق قانون مجددا می‌توانند خودروهای خود را شماره‌گذاری کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز