خبرگزاری کار ایران

| 18:24   
کد خبر : ۱۳۴۷۶۸۰

آماده‌سازی نیروگاه‌ها برای ورود به فصل گرما به صددرصد می‌رسد

مدیرعامل شرکت برق حرارتی با اشاره به عزم جدی و جهادی نیروگاه‌های حرارتی برای گذر از پیک تابستان امسال، گفت: باید با برنامه‌ریزی دقیق و تلاش شبانه‌روزی کارکنان این صنعت تمامی نیروگاه‌های کشور تا پیش از آغاز پیک مصرف برق به آمادگی 100 درصدی برسند.

آماده‌سازی نیروگاه‌ها برای ورود به فصل گرما به صددرصد می‌رسد

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "عبدالرسول پیشاهنگ" در بازدید میدانی از روند آماده‌سازی واحدهای تولید برق و میزان پیشرفت این فعالیت‌ها در شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران با تاکید بر تسریع و شتاب در آماده‌سازی و انجام فعالیت‌های پایانی تعمیراتی واحدهای تولید برق حرارتی، افزود: باید با برنامه‌ریزی دقیق و تلاش شبانه‌روزی کارکنان این صنعت تمامی نیروگاه‌های کشور تا پیش از آغاز پیک مصرف برق به آمادگی 100 درصدی برسند.

وی با حضور در کارگاه‌های ساخت داخل قطعات، بازسازی و تعمیرات تجهیزات نیروگاه‌ها، گفت: با توجه به اینکه واحدهای حرارتی بنا به نیاز شبکه سراسری بیشترین سهم را در پایداری شبکه دارند لازم است که انجام پروژه‌های تعمیراتی با دقت و کیفیت بالا انجام پذیرد تا خللی در پایداری و تامین برق پایدار در روزهای گرم سال بوجود نیاید.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی تاکید کرد: فعالیت‌های تعمیراتی پیشگیرانه واحدهای نیروگاهی باید با تمرکز بر کیفیت و استفاده از مواد و متریال باکیفیت ساخت داخل انجام پذیرد.

همچنین مسعود مرادی، مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران نیز در جریان این بازدید اظهار امیدواری کرد که با تلاش کارکنان این شرکت عملیات آماده‌سازی واحدهای نیروگاهی صنعت برق کشور تا روزهای پایانی اردیبهشت پایان یابد.

مرادی به انجام 84 پروژه تخصصی در حوزه‌های ساخت قطعات، تعمیرات اساسی و تعمیر و بازسازی تجهیزات در راستای تولید مستمر برق نیروگاه‌ها و پایداری شبکه برق کشور اشاره کرد و افزود: در تلاشیم امسال نیز با تسریع در اجرای پروژه‌ها و برنامه‌ریزی دقیق‌تر، سهم خود را در بازار صنعت برق کشور ارتقا دهیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز