کد خبر: 1314170 A

رفع تعهدات ارزی با قیمت نزدیک به بازار

رئیس سازمان توسعه و تجارت تاکید کردا : بحث کوتاژ ارزی را با همکاری بانک مرکزی با هدف رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان دنبال می کنیم تا ارز صادرکنندگان به کشور بازگردد و با قیمت نزدیک به بازار واقعی به فروش برسد.

رفع تعهدات ارزی با قیمت نزدیک به بازار

به گزارش ایلنا، علیرضا پیمان پاک در نشست با نمایندگان و فعالان بخش خصوصی و دولتی تجارت در کرمان گفت: برگشت ارز مسأله مهمی است که آن را ابتدا از بانک مرکزی پیگیری و روش‌های برگشت ارز را تسهیل کردیم.

وی ادامه داد: بنا شد که وزارت صمت در این خصوص جدولی ارائه کند و مهلتی به صادرکنندگان بدهد. اکنون بحث کوتاژ ارزی را با همکاری بانک مرکزی با هدف رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان دنبال می‌کنیم که در این خصوص برای رفع مشکل تعهدات ارزی صادرکنندگان، صرافی‌هایی معرفی می‌شوند.

به گفته معاون وزیر صمت: مجلس وعده داده نیم درصد از عوارض صادرات حذف می‌شود که امیدواریم این اتفاق بیفتد اما ممنوعیت صادرات را طی یک سال و ۲ ماه گذشته نداشتیم و حتی ممنوعیت دام را آزاد کردیم. بحث عوارض نیز مربوط به محصولات جالیزی است که توسط جهاد کشاورزی گذاشته می‌شود، قانون بورس کالا و عوارض گوجه و پیاز و عوارض پلکانی فولاد را ظرف ۲ ماه لغو کردیم.

انتهای پیام/
ارز علیرضا پیمان پاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر