کد خبر: 1242440 A

بیت کوین، به زیر 25000 دلار در هر توکن سقوط کرد تا بیش از 43 درصد از ارزش خود در ماه مارس امسال = را از دست داده باشد.

 به گزارش ایلنا از راشاتودی؛ برترین ارز دیجیتال جهان، بیت کوین، صبح روز امروز به زیر ۲۵۰۰۰ دلار در هر توکن سقوط کرد و تا کنون بیش از ۴۳ درصد از حدود ۴۹۰۰۰ دلار در ماه مارس امسال را از دست داده است. هر سکه بیتکوین  ۲۴۸۰۰ دلار معامله شد که ۹.۸ درصد در روز کاهش داشت.

بیت کوین نزدیک به ۱۲ هفته متوالی در حال کاهش است و توکن‌های کریپتو کوچکتر را با خود به پایین می‌کشاند. اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ، تقریباً ۸ درصد از قیمت خود را از دست داد و در حدود ۱۳۴۰ دلار معامله شد که پایین ترین رقم در ۱۵ ماه گذشته است.

به طور کلی، ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت بیش از ۸ درصد کاهش یافت و به حدود ۱.۰۸ تریلیون دلار رسید. در نتیجه، شرکت وام‌دهنده کریپتو سلسیوس مجبور شد برداشت و نقل و انتقالات را با استناد به « شرایط شدید بازار» متوقف کند.

تحلیلگران کریپتو معتقد هستند که قیمت‌ها از محیط ناپایدار اقتصاد کلان رنج می‌‍برند، چون در حالی که تورم در ایالات متحده و سایر کشورها در حال افزایش است، مردم مشتاق ریسک بیشتر نیستند. با این حال، برخی از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند زمانی که وضعیت ژئوپلیتیکی جهان تثبیت شود، بیت‌کوین نیز رشد خواهد کرد.

انتهای پیام/
اقتصاد ایالات متحده تورم دلار رشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر