خبرگزاری کار ایران

معاون گمرک:

واردات کالای اساسی ۱۸ میلیارد دلاری شد

asdasd
کد خبر : ۱۲۱۰۱۵۵

طبق اعلام معاون گمرک ایران واردات کالای اساسی در سال جاری به بیش از ۱۸ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش ایلنا، تازه‌ترین گزارش اعلامی عسگری، معاون امور گمرکی گمرک ایران از این حکایت دارد که تا ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۰ از طریق گمرکات استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، گیلان و مازندران تشریفات گمرکی ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزارتن کالای اساسی به ارزش ۱۸ میلیارد و ۹۹۰ میلیون دلار انجام و از گمرک ترخیص شده است.

این آمار البته شامل کالاهای اساسی وارداتی با ارز ترجیحی و نیمایی است و تفکیک شده نیست.

معاون گمرک در اظهاراتش به جریان تسریع ترخیص کالاهای اساسی اشاره و در بخشی از آن موضوع ترخیص ۹۰ درصدی کالای اساسی را مطرح کرده است.

وی گفته که برای تعیین تکلیف ۱۰ درصد باقی مانده کالاهای اساسی که منتطر دریافت کد رهگیری هستند، مراتب طی نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی اعلام شده است تا نسبت به صدور کد رهگیری از بانک‌های عامل اقدام لازم صورت گیرد.

عسگری  گفته که جریان مربوط به کامیون‌ها به خصوص در گمرک چابهار و امیرآباد نیز بررسی و مراتب به وزیر مربوط به منظور رفع مشکلات اعلام شده است.

به گفته معاون گمرک بحث بازنگری ارزش کالاها و همچنین افزایش تعداد اظهارنامه در مسیر سبز ممورد بررسی قرار گرفته و  به دفتر ارزش ارائه شده است.

همچنین موضوع انتخاب مسیر  کالاها در جلسات مطرح شد که بیش از ۵۰ درصد اظهارنامه‌ها در مسیر سبز قرار گرفته است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز