خبرگزاری کار ایران

نمایندۀ تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان خبرداد؛

نوبت دوم آزمون سراسری 1403 در فارس پنجشنبه و جمعه برگزار می شود

نوبت دوم آزمون سراسری 1403 در فارس پنجشنبه و جمعه برگزار می شود
کد خبر : ۱۵۰۳۰۶۴

نوبت دوم آزمون سراسری 140۳، در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۱ و ۲۲ تیرماه، با حضور 65057 داوطلب در استان فارس برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، معاون آموزشی دانشگاه شیراز و نمایندۀ تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان فارس، صبح امروز پیرامون برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری 140۳ در استان فارس گفت: این آزمون در استان فارس، در ۳۴ شهرستان استان، با رعایت کامل مقررات آموزشی برگزار می‌شود.

به‌ گفته‌ی مسلم باقریاز میان تعدادکل شرکت‌کنندگان نوبت دوم آزمون سراسری 140۳ در کشور 65057 داوطلب مربوط به استان فارس است که 42391 نفر ایشان را بانوان و 22666 آن‌ها را آقایان تشکیل می‌دهند.

باقری افزود: از میان تعدادکل داوطلبان استان فارس، به ترتیب براساس بیش‌ترین تعداد شرکت‌کنندگان در گروه‌های آزمایشی، 34332 نفر در رشته‌ی تجربی، 16618 نفر در رشته‌ی علوم انسانی، 7229 نفر در رشته‌ی علوم ریاضی و فنی، 4166نفر در رشته‌ی زبان‌های خارجی و 2712 نفر در رشته‌ی هنر شرکت داشته‌اند.

معاون آموزشی دانشگاه شیراز خبر داد: از شرکت‌کنندگان 27051 نفر مربوط به شهرستان شیراز هستند که 9721 آن‌ها را آقایان و 17330 ایشان را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی درخصوص زمان برگزاری آزمون‌ها نیز گفت: همزمان با سراسر کشور، آزمون سراسری گروه علوم انسانی و علوم ریاضی و فنی (صبح پنجشنبه ۲۱ تیرماه)، گروه هنر و زبان‌های خارجی (بعدازظهر پنجشنبه ۲۱ تیرماه)،‌ و گروه تجربی (صبح جمعه ۲۲ تیرماه) در استان فارس برگزار خواهد شد.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان فارس گفت: آزمون‌های سراسری سال140۳، در ۳۴ شهرستان استان،‌ در حوزه‌های متعددی وابسته به دانشگاه‌های دولتی، آزاد، پیام نور، صنعتی، فنی حرفه‌ای و علوم پزشکی و همین‌طور‌ آموزش و پرورش فارس برگزار خواهد شد.

وی در خصوص شیوه‌ و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون نیز گفت: کارت ورود به جلسه نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل مشاهده است و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون متقاضیان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان‌های خارجی نیز بر مبنای شهرستان انتخابی آن‌ها مشخص شده است.

نماینده سازمان سنجش در فارس یادآور شد: برای شرکت در جلسه‌ی آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه آن الزامی است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز