خبرگزاری کار ایران

استاندار لرستان:

الگوی مبارزه با آسیب های اجتماعی در استان تدوین شود

الگوی مبارزه با آسیب های اجتماعی در استان تدوین شود
کد خبر : ۱۴۹۵۶۳۵

استاندار لرستان گفت: الگوی مبارزه با آسیب های اجتماعی در استان تدوین شود.

به گزارش ایلنا، ابوطالب شفقت روز چهارشنبه سی ام خرداد ماه در جلسه ی کارگروه اجتماعی استان عنوان کرد: الگوی مبارزه با آسیب های اجتماعی در استان باید به فراخور شرایط فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان تدوین شود.

وی ادامه داد: برای تدوین این الگو هرجا نیاز بود از دستورالعمل های ابلاغی وزارت و هرجا نیاز است از اطلاعات و آمار موجود در داخل استان بهره برداری شود.

استاندار لرستان تأکید کرد: برای تدوین این الگو معاون سیاسی امنیتی استاندار و مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداران شهرستان های با بیش ترین معضل اجتماعی در جلسه ای تخصصی اقدام کنند.

شفقت اظهار کرد: در این جلسه ی تخصصی باید یک الگوی کوتاه مدت و یک الگوی بلندمدت به تفکیک هر آسیب اجتماعی و با اولویت اهمیت آسیب ها تدوین و به دستگاه ها ابلاغ شود.

وی همچنین اجرای برنامه های محله محور و مدرسه محور را در مبارزه و کنترل آسیب های اجتماعی موثر دانست و گفت: برنامه های محله محور به ویژه در مناطق کم برخوردار شهرها با مدیریت فرمانداران و برنامه های مدرسه محور در مدارس مناطق محروم شهرها با مدیریت مسئولین آموزش و پرورش اجرا شده و گزارشی از این اقدامات در جلسه ی آتی کارگروه تشریح شود.

استاندار لرستان استفاده از ظرفیت های مردمی را یکی دیگر از رویکردهای مهم مبارزه با آسیب های اجتماعی دانست و عنوان کرد: هر زمان در برنامه ای از کمک های مردمی استفاده شد اقدامات بهتر و موثرتر انجام شد لذا در مسیر مبارزه با آسیب های اجتماعی باید از این ظرفیت نیز استفاده کرد و بخشی از کارها را به مردم واگذار کرد.

شفقت تأکید کرد: هرجا نیاز است باید از ظرفیت های رسانه ها نیز استفاده شود.

در این جلسه گزارشاتی از وضعیت آسیب های اجتماعی توسط دستگاه های متولی ارائه شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز