خبرگزاری کار ایران

فرمانده انتظامی استان خبرداد؛

انهدام باند کلاهبرداران ۱۰۰ میلیاردی در فارس

انهدام باند کلاهبرداران ۱۰۰ میلیاردی در فارس
کد خبر : ۱۴۹۴۲۷۵

باند سارقان با ۲۱۰ فقره سرقت منهدم شد

فرمانده انتظامی استان از انهدام یک باند کلاهبردار که اعضای آن مبلغ 100 میلیارد ریال از شهروندان به بهانه برنده شدن در مسابقات اپراتورهای تلفن همراه کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار رهام‌بخش حبیبی در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: در پی شکایت یک شهروند شیرازی مبنی بر کلاهبرداری از وی به بهانه برنده شدن در یکی از مسابقات اپراتورهای تلفن همراه، رسیدگی به موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان فارس قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود بیان داشت، شخصی ناشناس با وی تماس گرفته و ضمن معرفی خود به عنوان یکی از مسئولان اپراتورهای تلفن همراه و برنده شدن در یکی از مسابقات این اپراتور، از وی درخواست می‌کنند تا برای دریافت جایزه 200 میلیونی خود پای دستگاه عابر بانک برود.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: متهمان علاوه بر کشاندن شاکی به جلو دستگاه عابر بانک، با مهندسی اجتماعی به اطلاعات همراه بانک وی دسترسی پیدا کرده و در چندین مرحله از چند حساب شاکی، مبلغ 5 میلیارد ریال برداشت کرده بودند.

حبیبی تصریح کرد: با اقدامات فنی و شیوه و شگردهای خاص پلیسی، 3 نفر به هویت‌های معلوم شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی، تیمی از افسران پلیس فتا استان فارس به استان تهران مراجعه و آنها را دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه متهمان برای ناشناس ماندن خود با اجاره کردن حساب‌های بانکی و سیم کارت‌های مختلف از دیگران، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده بودند، گفت: تاکنون این افراد، به کلاهبرداری از 40 نفر به ارزش 100 میلیارد ریال اعتراف کرده‌اند.

این مقام انتظامی با تأکید بر اینکه شهروندان توجه داشته باشند برای واریز وجه به حساب بانکی آنان و دریافت جوایز، نیازی به حضور در کنار دستگاه خودپرداز نمی‌باشد، افزود: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی، مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.fata.gov.ir یا از طریق شماره تماس 096380 مرکز فوریت‌های سایبری استان فارس گزارش کنند.

انهدام باند سارقان با 210 فقره سرقت

فرمانده انتظامی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: در پی وقوع سرقت‌های خودرو، منزل، احشام، قاپ زنی، اماکن خصوصی، اماکن دولتی و کلاهبرداری در سطح شهر شیراز و استان فارس، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

حبیبی افزود: با انجام اقدامات شبانه روزی، کارآگاهان پلیس آگاهی 8 باند از سارقان و یک باند 12 نفره کلاهبرداری مشارکتی به عنوان خرید اقلام و محصولات کشاورزی با 45 فقره کلاهبرداری از شهروندان را شناسایی کردند.

وی تصریح کرد: در این راستا 30 سارق و کلاهبردار و 8 خریدار اموال مسروقه دستگیر و در تحقیقات تکمیلی پلیس به 210 فقره سرقت و کلاهبرداری(14 فقره سرقت خودرو، 39 فقره سرقت احشام، 86 فقره سرقت منزل، 10 فقره قاپ زنی، 11 فقره اماکن دولتی، 5 فقره اماکن خصوصی و 45 فقره کلاهبرداری) اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه 29 نفر از متهمان دارای سوابق کیفری متعدد و محدوده فعالیت آنان در سطح استان فارس، شهر شیراز و استان یزد بوده است، گفت: ارزش اموال مسروقه کشف شده، حدود 190 میلیارد ریال برآورد شده است.

کشف 386 میلیارد تومان کالای قاچاق در فارس

 حبیبی در ادامه با اشاره به اقدامات و عملکرد پلیس امنیت اقتصادی استان فارس، افزود: در سال جاری 694 پرونده در راستای مبارزه با کالای قاچاق در پلیس امنیت اقتصادی تشکیل شده و در این خصوص 562 دستگاه خودرو توقیف و 706 متهم نیز دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده اند.

وی گفت: طی این مدت بالغ بر 386 میلیارد تومان انواع کالای قاچاق در سطح استان فارس کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 43 درصد افزایش داشته است.

کشف بالغ بر 5 تن انواع مواد مخدر، جمع آوری 2 هزار و 764 معتاد متجاهر و دستگیری 85 اراذل و اوباش از دیگر موارد مهمی بود که سردار حبیبی در تشریح اقدامات و عملکرد سال جاری پلیس فارس، آن ها را رسانه ای کرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز