خبرگزاری کار ایران

نماینده یزد، اشکذر و زارچ در مجلس:

عامل تولید پشه در شاهدیه پساب تصفیه خانه یزد است

asdasd
کد خبر : ۱۴۹۱۲۷۴

نماینده یزد، اشکذر و زارچ در مجلس گفت: پساب یزد و همچنین شهرک‌های صنعتی زارچ و اشکذر عامل تولید پشه در شاهدیه هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، محمدصالح جوکار با اشاره به اهمیت بالای مدیریت صحیح پساب‌های صنعتی و خانگی اظهار داشت: پساب یزد به عنوان محل تولید پشه همچنین آب‌های سطحی شهرک‌های صنعتی زارچ و اشکذر به عنوان عامل اصلی تولید پشه و ایجاد آزار و اذیت برای مردم شاهدیه به شمار می‌آیند.

وی با اشاره به نقش گلخانه ها، دامداری‌ها و قنوات متروکه در افزایش پشه عنوان کرد: علاوه بر بحث سم پاشی که باید با جدیت دنبال شود، پساب تخصیص یافته نیز باید انتقال یابد و پساب شهرک‌های صنعتی زارچ و اشکذر نیز در کوچه و خیابان‌ها رها نشود.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه عدم اجرای تعهدات برای مردم آزاردهنده است افزود: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق بر اساس مزایده صورت گرفته موظف است شبکه فاضلاب شهر یزد را اجرا کند و بر این اساس سهمیه‌ای ندارد و سهمیه در اختیار فضای سبز، منابع طبیعی و معدن سرب و روی مهدی آباد است که آن ها نیز سهمیه خود را برداشت نمی‌کنند.

جوکار با تاکید بر اینکه در صورت عدم برداشت، سهمیه پساب آنها لغو می‌شود، تصریح کرد: همچنین به تصفیه خانه‌ای نیاز داریم تا مازاد این سهمیه به داخل زمین تزریق شود که این مساله از سوی موسسه کوثر و با همکاری آب منطقه‌ای انجام می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، هر سال با آغاز فصل گرما مشکل پشه و بوی نامطبوع حاصل از تصفیه خانه فاضلاب یزد در منطقه شاهدیه وجود دارد و متاسفانه پشه‌هایی که عامل انتقال میکروب هستند، به شدت باعث نارضایتی مردم شده‌اند همچنین بوی تعفن آن نیز برای مردم رنج آور است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز