خبرگزاری کار ایران

رئیس پلیس فتا البرز هشدار داد؛

کمین کلاهبرداران فضای مجازی در ایام تعطیل

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۸۹۹۴

کاربران لینک آلوده باز نکنند

رئیس پلیس فتا استان البرز با اشاره به اینکه مجرمان سایبری با سوء استفاده از ایام تعطیلات اقدام به ارسال پیامک جعلی می کنند از کاربران خواست پیامک های با لینک آلوده را باز نکنند.

به گزارش ایلنا از البرز، سرهنگ رسول جلیلیان روز یکشنبه ضمن هشدار به کاربران فضای مجازی، اظهار کرد: کلاهبرداران سایبری با ارسال پیامک‌های جعلی تحت عناوین مختلف، سعی در تشویق افراد به کلیک کردن روی لینک ارسالی کرده و سپس هدایت به درگاه بانکی جعلی می کنند.

وی اضافه کرد: کاربران بدون آگاهی وارد لینک های آلوده شده درحالی که یک بدافزار است و مجرمان سایبری با این شگرد مجرمانه، اطلاعات کارت بانکی متقاضیان را به سرقت و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها اقدام می‌کنند.

سرهنگ جلیلیان گفت: کلاهبردان با سوء استفاده از ایام مناسبتی و تعطیلات با مهندسی اجتماعی و نیاز روز جامعه اقدام به تبلیغات مختلف مانند پرداخت یارانه ، وام کم بهره، سهام عدالت و از این قبیل کرده و از کاربران کلاهبرداری می کنند.

رئیس پلیس فتا البرز تاکید کرد: پیامک های سازمانی و رسمی از سرشماره های معتبر ارسال می شوند و کاربران به هیچ عنوان به لینک هایی که از طریق سرشماره های ناشناس و شخصی ارسال شده مراجعه نکنند.

سرهنگ جلیلیان افزود : مرکز فوریت های سایبری به صورت شبانه روزی فعال است و شکایات مردمی در خصوص جرایم فضای مجازی در کمترین زمان ممکن رسیدگی می شود.

وی اضافه کرد: چنانچه کاربران با مشکلاتی درخصوص فضای مجازی روبرو شوند، کارشناسان پلیس فتا به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی هستند.

رئیس پلیس فتا البرز تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن 096380 به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز