خبرگزاری کار ایران

مدارس آسیب دیده از سیل مشهد پاکسازی شدند

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۲۲۶۲

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: با کمک همکارانم در اداره کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استثنایی و سایر نهادها زحمات زیادی به طور مستمر کشیده شده و داخل ساختمان ها نظافت و محوطه ها و داخل مراکز آموزشی آسیب دیده با همکاری گروه های جهادی از گل و لای تخلیه شد.

به گزارش ایلنا از مشهد، جاسم حسین پور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به دنبال بارندگی های شدید اخیر و جاری شدن سیل در بخشی از ناحیه ۲ آموزش و پرورش مشهد تعدادی از مدارس دچار آبگرفتگی و گل و لای در سطح محوطه و ساختمان های آموزشی، ورزشی و موتور خانه ها شد، اظهارکرد: با کمک همکارانم در اداره کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استثنایی و سایر نهادها زحمات زیادی به طور مستمر کشیده شده و داخل ساختمان ها نظافت و محوطه ها و داخل مراکز آموزشی آسیب دیده با همکاری گروههای جهادی از گل و لای تخلیه شد.

وی ادامه داد:چندین دستگاه لودر و مینی لودر به کمک آمدند و اکنون شاهد این هستیم که گل و لای وارد شده به این فضاهای  آموزش و پرورش جمع آوری شد و امیدواریم این تلاش ها استمرار داشته باشد تا شنبه برای فعالیت دانش آموزان آماده باشند.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان رضوی در فرصت مشخصی همکاران ما برای برآورد خسارت به محل های حادثه دیده اعزام خواهند شد که اگر نیاز به مرمت باشد در سریعترین زمان ممکن مرمت انجام شود.

حسین پور با تاکید بر اینکه به هیچ نوع آسیب دیدگی به دانش آموزان وارد نشده، گفت: با نصب کیسه های شنی سعی می شود از ورود گل و لای و آب در بارش های احتمالی جلوگیری شود تا به ساختمانها آسیب نرسد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی نیز گفت: در اثر بارندگی های اخیر که در مشهد به وقوع پیوست مدرسه استثنایی شبانه روزی فقیه سبزواری که متوسطه اول و دوم بوده است و چند مدرسه عادی دیگر دچار آبگرفتگی شد و با تمهیدات اولیه ای که انجام شد دانش آموزانی که در خوابگاه حضور داشتن به خوابگاه دیگری انتقال داده شدند و به خانواده ها هم اطلاع رسانی شد.

جواد روحانی ادامه داد: همکاران ما با کمک دیگر دستگاههای اجرایی کلاس ها و حیاط مدرسه را از گل و لای تخلیه کردند و کلاس ها و تجهیزات طبقه پایین را به طبقه بالا منتقل کردند و اکنون از شدت ساعات ابتدایی خارج شده و امیدواریم در روزهای آینده شرایط عادی به مدرسه بازگردد.

وی افزود: با توجه به اینکه ایام امتحانات است شرایطی مهیا شده که امتحانات در یکی از مدارس همین ناحیه برگزار شود تا خللی در روند تحصیل دانش آموزان ایجاد نشود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز