خبرگزاری کار ایران

در بارندگی های اخیر؛

سد شهید مدرس کاشمر ۱۰ درصد آبگیری شد

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۱۳۱۰

رئیس اداره منابع آب کاشمر گفت: پس از ۴ سال و در پی بارندگی‌های اخیر ۱۰ درصد سد شهید مدرس کاشمر آبگیری شد.

به گزارش ایلنا، حسین حکمتی‌پور گفت: پس از بارش رحمت الهی در اردیبهشت‌ماه سال جاری بعد از ۴ سال سد شهید مدرس در محدوده جنوب غربی دشت کاشمر در خراسان رضوی آبگیری شد.

وی عنوان کرد: بعد از بارش متوسط حدود ۴۰ میلیمتر در محدوده دشت کاشمر، سد شهید مدرس که در ۴ سال اخیر خشک شده بود به حجم تقریبی ۲ میلیون متر مکعب آبگیری شد.

رئیس اداره منابع آب کاشمر افزود: این سد، حجمی در حدود ۲۰ میلیون مترمکعب داشته که با توجه به تکمیل و بازسازی بخشی از سیستم آبیاری در پایین‌ دست، آماده بهره‌برداری برای کمک به بهبود وضعیت کشاورزی منطقه است.

وی با بیان اینکه به‌رغم این حجم از بارش‌ها، اما همچنان در خشکسالی به سر می‌بریم، افزود: دشت کاشمر ممنوعه بحرانی بوده و با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کند.

حکمتی‌پور از وجود فرونشست‌هایی در این دشت خبر داد و گفت: برداشت بی‌رویه آب در سال‌های گذشته موجب نشست دشت کاشمر در برخی نقاط شده است.

رئیس اداره منابع آب کاشمر ادامه داد: با اقدامات صورت گرفت طی یک‌ سال اخیر سطح افت آب‌های زیرزمینی در دشت کاشمر کاهش قابل توجهی داشته است.

وی با بیان اینکه کنتور‌های هوشمند حجمی در اکثر چاه‌ها نصب شده است، گفت: همچنان نیازمند صرفه‌جویی آب هستیم.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز