خبرگزاری کار ایران

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان:

بیش از 100 فروند موتور لنج سنتی در بنادر غرب استان آزمایش و بازرسی شدند

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۰۴۲۶

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: طرح غربالگری بر روی بیش از 100 فروند موتور لنج های سنتی بنادر غرب استان با هدف ارتقا سطح ایمنی شناورهای سنتی و عملیات تخلیه و بارگیری به پایان رسید.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، مرتضی سالاری با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 100 فروند موتور لنج های سنتی درحال تردد در بنادر غرب استان هرمزگان مورد بازرسی قرار گرفته‌اند، افزود: این طرح در راستای ارتقا سطح ایمنی شناورهای سنتی و ایمنی عملیات تخلیه و بارگیری از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 100 فروند شناور سنتی مورد غربالگری قرار گرفته‌اند.

وی اضافه کرد: با اجرای این طرح که سطح ایمنی شناورهای سنتی را به لحاظ داشتن گواهینامه‌ها و مدارک شناور، ایمنی، سطح دانش و مهارت خدمه، نوع مدیریت شناور، وضعیت سازه و تجهیزات شناور، وضعیت تعمیر و نگهداری، سابقه سانحه و یا شبه سانحه مورد ارزیابی قرار می‌دهد؛ میزان خطر و سوانح مرتبط با فعالیت شناورهای سنتی در غرب استان هرمزگان تا 90 درصد کاهش خواهد یافت.

مدیر بنادر غرب استان ادامه داد: در فرآیند اجرای این طرح تمامی شناورها بر اساس غربالگری در سطوح سه‌گانه با رنگ بندی سفید، خاکستری و مشکی قرار گرفته که هر رنگ مبین نتیجه امتیازاتی است که شناور در روند ارزیابی‌ها کسب کرده که این طرح با هدف ارتقا سطح ایمنی شناورهای سنتی و فعالیت خن کاران، تعاونی لنجداران و بارچینی شناورهای سنتی آغاز شده است.

به گفته سالاری؛ تاکنون بیش از 100 فروند موتور لنج به‌صورت‌ دوره‌ای بر اساس چک لیست های تهیه شده مورد بازرسی قرار گرفته و با توجه به دسته‌بندی شناورها، برنامه‌ریزی و بازرسی‌های تکمیلی و جزء به جزء تا رسیدن به ایمنی مطلوب و کاهش سوانح درحال انجام و پیگیری است.

وی با اعلام اینکه تاکنون 2 فروند شناور سنتی نتوانسته‌اند امتیاز لازم را به‌دست آورده و در سطح مشکی باقی مانده‌اند، خاطرنشان کرد: از تداوم فعالیت‌های این شناورها و قرار گرفتن در لیست بارگیری و سفر تا رفع نواقص و ارزیابی مجدد جلوگیری می‌شود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز