خبرگزاری کار ایران

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:

از پروژه قطار سریع السیر اصفهان- تهران حمایت شود

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۰۲۰۱

رئیس شورای شهر اصفهان با اشاره به سنگ اندازی‌ها در مسیر تکمیل پروژه قطار سریع السیر تهران- اصفهان گفت: از رئیس جمهور می‌خواهیم اجازه ندهد پروژه‌های عظیم ملی دستخوش حب و بغض محلی شود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، محمد نورصالحی در نطق پیش از دستور صد و سی و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر با گرامیداشت یاد سردار شهید زاهدی اظهار کرد: چهل روز پیش، سردار زاهدی، افتخار شهر اصفهان به دست دشمن خبیث در کنسولگری ایران در دمشق به شهادت رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به نام گذاری محور اصفهان- شاهین شهر به نام شهید القدس سردار محمدرضا زاهدی گفت: امروز با حضور رئیس شورای شهر شاهین شهر و همکاران ما در شهرداری اصفهان، آیین نام گذاری این محور صورت گرفت.

وی افزود: بلافاصله پس از شهادت شهید زاهدی، اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در طرحی دو فوریتی این نام گذاری را به تصویب رساندند تا محور اصفهان- شاهین شهر از مبدا میدان استقلال به نام این شهید راه قدس نام گذاری شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه با تبریک فرا رسیدن دهه کرامت بیان کرد: معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان با همکاری نهادهای ذی‌ربط برنامه‌های متنوعی را برای این ایام تدارک دیده است که امیدواریم مردم به خوبی از آن بهره مند شوند.

وی در ادامه نطق خود، با اشاره به پروژه قطار سریع السیر اصفهان- تهران گفت: این پروژه ملی در دولت‌های مختلف پیگیری شده است، هرچند این پروژه ارتباط مستقیمی با ما نداشت اما در دوره کنونی نیز به سبب اهمیت آن، پیگیری‌های زیادی را صورت دادیم، اما اخیراً شنیده‌ایم در سطح ملی سنگ اندازی‌هایی بر سر مسیر تکمیل آن صورت گرفته در حالی که پیشرفت خوبی داشته است.

نورصالحی با بیان اینکه گویا بدنه کارشناسی دستگاه‌های مرکزی با این پروژه مخالفت کرده‌اند، گفت: رئیس جمهور در سفر اول به اصفهان و معاون اجرایی وی در سفر اخیر قول تکمیل این پروژه را به مردم دادند، بنابراین انتظار ما از دولت و رئیس جمهور این است که این پروژه ارزشمند را که برای کل کشور می‌تواند مؤثر باشد مورد حمایت قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: ما در کشور نیازمند توسعه شبکه ریلی هستیم ضمن اینکه باید این شبکه به فناوری‌های روز مجهز شود و این پروژه می‌تواند بومی سازی یک دانش ویژه در کشور باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: از رئیس جمهور درخواست می‌کنیم که اجازه ندهد پروژه‌های عظیم ملی دستخوش حب و بغض‌های محلی و منطقه‌ای شود. بخشی نگری و منطقه‌ای نگری نباید در تصمیم گیری‌های کلان کشور تأثیر گذار باشد. در همین راستا اگر لازم باشد مکاتباتی با مقام‌های ملی خواهیم داشت.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز