خبرگزاری کار ایران

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان:

در راستای جوانی جمعیت از مادران باردار حمایت می‌کنیم

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۰۱۰۵

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان، گفت: در بخش تغذیه مادران‌باردار نیز اقدام می کنیم. یکی از پویش‌های مان توزیع بسته‌های معیشتی دارای گوشت و… بین خانواده‌های دارای مادر باردار است که مورد تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندرعباس، منوچهر دانشمند در نشست خبری هفته ملی جمعیت (۲۴تا۳۰ اردیبهشت) که با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان برگزار شد، گفت: برنامه‌های متنوعی ویژه هفته ملی جمعیت در هرمزگان اجرا می‌شود.

وی افزود: بحث جوانی جمعیت از منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری است و باید در راستای آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به عموم مردم با هدف تحقق این امر مهم از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اضافه کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، قوی شدن کشور جزو اهداف ماست که با اجرای طرح جوانی جمعیت محقق می‌شود.

دانشمند همچنین تأکید کرد: تحکیم بنیان خانواده بسترساز جامعه‌ای بدون آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی است.

وی بر تأمین سلامت زوجین در حوزه باروری تأکید کرد و گفت: در راستای تأمین و حفظ سلامت زوجین، بسته‌های معیشتی تهیه و توزیع شده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان گفت: ۳۳۵ بسته لبخند مادری، هرکدام با هزینه ۱۰ میلیون تومان جهت تأمین هزینه‌های فرزند تا ۶ ماهه اول زندگی‌اش بین خانواده‌های دهک پایین استان توزیع شد.

وی گفت: ۱۵هزار و ۷۰۰ بسته پوشک نیز برای نوزادان نیز توزیع شد.

دانشمند افزود: سال گذشته در استان هرمزگان ۱۵ تولد سه قلو داشته‌ایم‌که همگی از این حمایت‌ها بهره‌مند شده‌اند.

دانشمند اظهارداشت: رهبر معظم ‌انقلاب بارها در حوزه جوانی جمعیت و فرزندآوری بیانات مهمی داشته‌اند که بایستی مورد توجه قرارگیرد‌.

وی گفت: باتوجه به دغدغه مقام معظم رهبری نسبت به جوانی جمعیت با ارائه تسهیلات، مشوق‌ها و حمایت‌ها، ارائه بسته‌های لبخند مادری و… مشارکت کردیم.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها نیز ضرورت دارد در حوزه جوانی جمعیت فرهنگ سازی کنند.

مدیرکل ستاد اجرایی هرمزگان تصریح کرد: این هفته که از امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت آغاز می‌شود، با عناوین رسانه و جوانی جمعیت، مدیران و جوانی جمعیت، خانواده موفق و جوانی جمعیت، دستگاه‌های دولتی و جوانی جمعیت، شرکت‌های خصوصی و جوانی جمعیت، نخبگان و جوانی جمعیت و گروه‌های مردم نهاد و جوانی جمعیت نامگذاری شده است.

مدیرکل ستاداجرایی هرمزگان تصریح کرد: حفظ و پویایی جمعیت جوان، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جمعیت جوان، تحکیم بنیاد خانواده با فرزندآوری و فرزندپروری، پایداری خانواده و… مورد تأکید است.

دانشمند گفت: بایستی به سمتی برویم که طلاق در جامعه به صفر برسد.‌

دانشمند اظهارداشت: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در بخش پرداخت تسهیلات و درمان ناباروری با دانشگاه علوم پزشکی همکاری دارد ‌که یک میلیارد و ۴۲۵ میلیون تومان تسهیلات به خانواده‌های نابارور جهت درمان پرداخت شد.

وی خاطرنشان کرد: در بخش تغذیه مادران‌باردار نیز اقدام می کنیم. یکی از پویش های مان توزیع بسته های معیشتی دارای گوشت و… بین خانواده‌های دارای مادر باردار است که مورد تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است.

مدیرکل ستاداجرایی هرمزگان تصریح کرد: در بخش سلامت مردان نیز برنامه‌هایی اجرا کردیم.

وی خاطرنشان کرد: ۱۵ هزار و ۷۰۰ بسته پوشک‌برای نوزادان نو رسیده در بین خانواده‌ها توزیع شد.

وی گفت: در ساخت خوابگاه ۳۵۰ تختخوابی نیز در دانشگاه هرمزگان با متراژ ۵ هزار و ۶۰۰مترمربع برای دانشجویان مشارکت کردیم.

دانشمند گفت: این‌ ستاد در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، درمانی، ورزشی عملکردهای مختلف دارد.

مدیرکل ستاداجرایی هرمزگان تصریح کرد: در سیل جاسک هم‌توزیع بسته‌های معیشتی و غذایی ۷۲ ساعته و…‌ داشتیم.

دانشمند اظهار داشت: برگزاری پویش لبخند مادری در محلات، جایزه ملی جمعیت برای ترویج فرزندآوری، برپایی غرفه های ایران جوان در محلات، نشست‌های تخصصی با نخبگان با موضوع جوانی جمعیت و…از دیگر برنامه های این ستاد است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز