خبرگزاری کار ایران

مدیرکل کانون پرورش فکری لرستان ؛

هنر نمایش منجر به انتقال مفاهیم تربیتی و تعالی جامعه می شود

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۹۹۸۵

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان گفت: هنر نمایش منجر به انتقال مفاهیم تربیتی و تعالی جامعه می شود.

به گزارش ایلنا، رضا داوری امروز یکشنبه درآیین اختتامیه مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کودک و نوجوان لرستان با اشاره به اینکه با تشکیل دبیرخانه استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی از دی‌ماه سال گذشته در کانون استان تعداد ۱۷ اثر از شهرستان‌های مختلف استان به دبیرخانه جشنواره استانی ارسال شد، اظهار داشت: پس از طی مراحل بازبینی تعداد ۸ اثر انتخاب که از بین آثار منتخب سه اثر برگزیده و به مرحله کشوری راه یافتند.

وی با بیان اینکه نمایش یکی از ابزارهای تربیتی و یکی از قالب‌هایی است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نسبت به آن توجه ویژه دارد افزود: رشد و پرورش استعدادها، انتقال مفاهیم تربیتی و تعالی جامعه از اهداف برگزاری این جشنواره هنری است.

مدیرکل کانون پرورش فکری لرستان با یادآوری اینکه موضوعات نمایش‌های این جشنواره توجه به نامداران، امیدآفرینی، آیین‌های بومی، سنتی، مذهبی، طنز، محیط زیست و آزاد است، اظهار داشت: از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره می‌توان به عمومی‌سازی و مردمی‌سازی نمایش در جامعه، فضاسازی و ارتقای ظرفیت نمایش به‌عنوان یک رویکرد فراگیر تربیتی اشاره کرد.

دلوری با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌هایی از این دست می‌تواند کانون پرورش فکری را در رسیدن به اهدافی که در بحث نمایش و سایر هنرهای مرتبط با نمایش دنبال می‌کند، برساند، اظهار داشت: نگاه و رویکرد جدیدکانون دراستان به نوجوانان یک نگاه جدی است و ما همه تلاشمان را به منظور ایجاد بستر مناسب جهت فعالیت کودکان و نوجوانان در استان به کار خواهیم بست.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان در ادامه ضمن تشکراز همه کنشگران حوزه فرهنگ گفت: امیدواریم با هم افزایی سایر دستگاه ها گام های موثری در این حوزه برداشته شود.

در پایان این مراسم از برگزیدگان بخش های مختلف تجلیل شد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز