خبرگزاری کار ایران

در کشور بیش از ۳۱ هزار کلاس درس توسط خیرین مدرسه ساز احداث شد

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۸۵۰۵

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در دولت سیزدهم خیرین مدرسه ساز بیش از ۳۱ هزار کلاس درس احداث کردند.

به گزارش ایلنا، شهریار خواجه صالحانی ۱۹ اردیبهشت در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز چهارمحال و بختیاری اظهارداشت: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام جهش تولید با مشارکت مردم نام‌گذاری شده است تلاش می‌شود تا با همت خیرین نهضت جهش مدرسه‌سازی در کشور رقم زده شود.

وی با اشاره به برنامه هفتم دولت افزود: براساس تکلیف برنامه هفتم توسعه احداث ۲۰۰ مدرسه بزرگ مقیاس در دستور کار است.

صالحانی بیان کرد: خیرین مدرسه‌ساز در تقویت حوزه آموزش و پرورش نقش پررنگی دارند و تکریم خیرین به‌ویژه خیرین مدرسه‌ساز در دستور کار قرار گیرد چرا که خیرین مدرسه‌ساز پدیده امیدآفرین قرن می باشند.

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: با همت خیرین مدرسه ساز در دولت سیزدهم  ۳۱ هزار و ۸۷۷ کلاس درس در کشور احداث و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

۱۸۰۰ فضای آموزشی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان اظهارداشت: با همت دولت سیزدهم ۷۸۰ کلاس درس در قالب ۱۱۰ مدرسه با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال استانداردسازی شد.

 ایرج کریمی افزود: یک هزار و ۸۰۰ فضای آموزشی در قالب ۱۰ هزار کلاس درس در استان وجود دارد که برخی از این مدارس نیازمند تجهیز و نوسازی هستند.

وی بیان کرد: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون ۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت توزیع قیر رایگان، احداث مدرسه جدید و خرید تجهیزات به اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اختصاص داده شد.

کریمی با اشاره به اینکه در حال حاضر نوزده مدرسه کانکسی در استان وجود دارد گفت: در طرح شهید پناهی ۱۰ مدرسه‌ کانکسی به مدارس ایمن تبدیل و۹ مدرسه دیگر نیز نیازمند تامین زمین است.

وی ادامه داد: در طرح شهید عجمیان ۳۵۰ فضای آموزشی شاداب‌سازی و رنگ‌آمیزی شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: در شهرک منظریه شهرکرد در محله‌های قدیمی نیاز به ۱۶ باب مدرسه جدید داریم.

کریمی با اشاره به ۸۲ پروژه خیری نیمه تمام در استان گفت: ۱۰۰ باب پروژه با ۳ هزار و ۶۰۰ کلاس درس در دست اجرا هستند و ۱۱۰ پروژه با ۷۸۰ کلاس درس با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان در آینده استانداردسازی خواهند شد.

در مدارس چهارمحال و بختیاری بیش از ۸۰ زمین ورزشی احداث شد

استاندار چهارمحال و بختیاری در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان اظهارداشت: خیرین مدرسه‌ساز اقدامات چشمگیری در حوزه مدرسه‌سازی انجام داده‌اند و در هر جایی مشارکت مردم را داشتیم، شاهد موفقیت و تحول بودیم.

غلامعلی حیدری بیان کرد: در دولت سیزدهم ۲۲۵ باب کلاس درس در چهارمحال و بختیاری احداث شد و ۳۶۰ باب کلاس درس نیز در حال احداث است.

وی افزود: در سفر اول ریاست جمهوری به استان ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت توسعه و تجهیز مدارس اختصاص یافت، تا مدارس کانکسی، خشتی و گلی به مدارس مستحکم تبدیل شوند.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در مدارس استان بیش از ۸۰ زمین ورزشی احداث شد و همچنین ۱۲ سالن ورزشی چندمنظوره در دولت سیزدهم به بهره‌برداری رسیده است.

حیدری با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم یکی از اقدامات مهم رتبه‌بندی معلمان بود افزود: در دولت سیزدهم بیش از ۱۰۰۰ معلم در چهارمحال و بختیاری جذب شد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز