خبرگزاری کار ایران

منتخب استان البرز در مجلس خبرگان رهبری:

رعایت الزامات استاندارد یک معروف بوده که موجب حفظ ایمنی و سلامت شهروندان می شود

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۶۰۴۳

منتخب استان البرز در مجلس خبرگان رهبری با عنوان اینکه استاندارد عامل بسیار مهمی در حفظ سلامت جامعه است، گفت: رعایت و ترویج الزامات استاندارد در جامعه در واقع امر به معروف بوده و اجتناب از فرآورده های غیر استاندارد، نهی از منکر است.

به گزارش ایلنا از البرز، آیت الله حسین ردایی منتخب استان البرز در مجلس خبرگان رهبری در بازدید از اداره کل استاندارد البرز اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام فرموده اند «زمانى که عملى را یکى از شما انجام دادید، محکم و متقن به پایان رسانید» لذا این حدیت مصداق کار و عمل استاندارد است که باید مجموعه سازمان ملی استاندارد این حدیث شریف را همواره چراغ راه خود قرار دهد.

وی افزود: البته استاندارد عامل بسیار مهمی در حفظ سلامت جامعه بوده و رعایت الزامات استاندارد یک معروف بوده که موجب حفظ ایمنی و سلامت شهروندان می شود.

آیت الله ردایی با تبیین مفهوم قرآنی فریضه امر به معروف گفت: رعایت و ترویج الزامات استاندارد در جامعه در واقع امر به معروف بوده و اجتناب از فرآورده های غیر استاندارد، نهی از منکر است.

لزوم اهتمام مسئولان در رعایت استاندارد تولید

وی با تقدیر از اقدامات جهادی محمد آئینی در اداره کل استاندارد البرز و همچنین تبریک موفقیت اخیر سازمان ملی استاندارد ایران در ارزیابی همترازی، خواستار اهتمام جامعه و مسئولان استان البرز به رعایت الزامات استاندارد و خرید محصولات ایرانی شد.

پیش از اظهارات منتخب استان البرز در مجلس خبرگان رهبری، محمد آئینی مدیرکل استاندارد استان البرز نیز به تبیین شرح فعالیت های سازمان ملی استاندارد ایران پرداخت و اظهار کرد: استاندارد سازی، اندازه شناسی، تایید صلاحیت و ارزیابی انطباق چهار محوری است که سازمان ملی استاندارد فعالیت می‌کند.

صعود جهانی جایگاه استاندارد ایران

وی با تقدیر از حمایت های بی دریغ دولت سیزدهم و شخص رییس سازمان استاندارد کشور، عنوان کرد: در این مدت کوتاه جایگاه استانداردی جمهوری اسلامی از رده بیست و ششم دنیا به رده بیستم صعود کرد و هم اکنون، ایران ریاست کمیسیون کشاورزی اسمیک را بر عهده گرفته است.

محمد ائینی ضمن تبریک ظفر غرور آفرین دفاع مسلم عملیات « وعده صادق» جمهوری اسلامی ایران؛ پیروزی مرکز ملی تایید صلاحیت سازمان ملی استاندارد ایران را در این ارزیابی بین المللی نیز به ملت بزرگ ایران و همه ذی نفعان تبریک گفت.

ارتقاء استاندارد در تقویت اقتصاد نقش تعیین کننده دارد

عضو شورای معاونین سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه این موفقیت بعد از گذشت سه دهه با تلاش همه همکاران خدوم در مرکز ملی تایید صلاحیت ایران به وقوع پیوسته است؛ گفت: این فجر فنی نه تنها زمینه ساز جهش تولید خواهد شد بلکه در تقویت اقتصاد نقش تعیین کننده ای دارد.

آئینی در پایان گزارشی از عملکرد اداره متبوع خود ارائه و گفت بعنوان مدعی العموم کیفیت حافظ تولید باکیفیت هستیم و به تلاش های شبانه روزی خود در این راه ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز