خبرگزاری کار ایران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان؛

حوزه فرهنگ و هنر باید مورد توجه قرار بگیرد

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۶۰۲۸

۵۰ اثر در جشنواره بر بلندای حضور تجلیل شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بر ضرورت توجه به حوزه فرهنگ و هنر به عنوان یکی از بخش‌های تاثیرگذار در توسعه استان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، اعظم روانشاد در اختتامیه جشنواره رسانه‌ای بر بلندای حضور با اشاره به اینکه مساله اقتصاد ضرورت نخست لرستان است، اظهار داشت: لازم است فرهنگ و هنر در کنار بخش صنعت، گردشگری، کشاورزی به عنوان بخش‌های مهم توسعه استان نیز مورد توجه قرار بگیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه جامعه رسانه لرستان به‌رغم وجود مشکلات فراوان دوشادوش دولت در بحث مطالبه گری در خط مقدم جبهه اطلاع‌رسانی گام برمی‌دارند افزود: مشکلات خانواده رسانه لرستان با بسیاری از استان‌های کشور متفاوت است.

وی با بیان اینکه در استان‌هایی که که از لحاظ اقتصادی بخش خصوصی و نهادهای غیر دولتی فعالی دارند اصحاب رسانه حمایت  بیشتری می‌شوندو از یک پشتوانه قوی برخوردارند، گفت: بسیاری از مشکلات اهالی رسانه از سوی بخش‌های غیر دولتی و زیرساخت‌های اقتصادی حل و فصل می‌شوند، اما در لرستان با وجود ظرفیت‌های کمی و کیفی که این قشر عظیم در استان دارند به خاطر نبود بخش غیر دولتی و زیرساخت‌های اقتصادی دچار یک ضعف عمده در حوزه پشتوانه مالی هستند به همین خاطر رسانه‌های ما با مسائل متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند.

روانشاد رعایت نکردن قانون «میم الف» از سوی ادارات را از دیگر چالش‌های اصحاب رسانه در لرستان عنوان کرد، و اظهار داشت: انتظار داریم که استاندار ادارات را موظف به رعایت قانون «میم الف» کند تا بلکه رسانه‌ها از پشتوانه مالی و اقتصادی بهره‌مند شوند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به جشنواره «بر بلندای حضور» اشاره کرد و گفت: پس از انتشار فراخوان جشنواره در دی ماه با محوریت انتخاب اصلح، مشارکت حداکثری و حماسه حضور، ۴۵۰ اثر از ۷۳ رسانه به دبیر خانه جشنواره ارسال شد که از۵۰ نفر از اصحاب رسانه که به تولید اثر در این جشنواره پرداختند از سوی شورای اطلاع‌رسانی استان تقدیر به عمل خواهد آمد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز